انتقاد رئیس مجلس از نحوه برخوردها با مواد مخدر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۵۰۷۹۶۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایران در زمینه کنترل مواد مخدر فداکاری های زیادی کرده است، گفت: به جز ایران در عرصه بین الملل، عزم جدی در این باره وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی لاریجانی در همایش مبارزه با مواد مخدر گفت: آمارها نشان می دهد که مواد مخدر افزایش یافته است.
 
وی افزود: مگر ناتو درافغانستان مستقر نشده است آنها نه تنها این امر را کنترل نکرده اند، بلکه حتی باعث کاهش مواد مخدر هم نشده اند.
 
لاریجانی گفت: اراده بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر دیده نشده است. سازمان ملل ورود کرده است اما سخن ما با صحنه بین المللی است؛ اگر قبول کنیم که مواد مخدر احتیاج به کنترل دارد، فعلا اراده ای در این باره دیده نمی شود.
 
وی افزود: وقتی با مسئولان کشورها صحبت می کنیم ابراز نگرانی می کنند، اما عزم جدی در کنترل مواد مخدر و کاهش آن وجود ندارد. 
 
لاریجانی در ادامه افزود: امروز موضوع تروریسم که در جهان مطرح است منبع آن باید خشکانده شود. ایران در زمینه مواد مخدر فداکاری های زیادی انجام داده است و باید هم این گونه باشد و خود را سپر قرار دهیم. آن مقدار هم که کم شده از کمک های ایران بوده است و دیگر کشورها کمکی نکرده اند.
 
وی تاکید کرد: قرار نیست ایران، تمام هم و غم خود را برای از بین بردن مواد مخدر قرار دهد، بلکه باید در عرصه بین المللی هم کمک های جدی صورت گیرد. گفتگوهای دیپلماتیک زیادی انجام شده است؛ اما در عمل هم، عزم بین المللی دیده نشده است.
 
وی گفت: نکته دیگر این است که در کشور افغانستان لابراتورهایی ایجاد شده و تجهیزات مدرنی استفاده می شود که از کشورهای دیگر وارد این کشور شده است. حال باید ناتو و کشورهایی که می گویند، بر منطقه اشراف داریم و مواد مخدر را کنترل می کنیم، باید لابراتورهای موجود در افغانستان را کنترل و کاهش دهند.
 
 
برچسب ها: لاریجانی ، مواد مخدر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °