روی خط خبر/ 14 تیر روز قلم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:24 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۵۰۸۰۲۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
14 تیر ماه به عنوان روز قلم اعلام شد تا شان قلم بیشتر حفظ شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدرضا سرشار رئیس انجمن قلم ایران در برنامه روی خط خبر گفت: انجمن قلم بعد از تشکیل به این نتیجه رسید که انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و برای زنده شدن شان قلم و قلم و کتابت روزی را در تقویم به این نام داشته باشیم.
وی افزود: انجمن قلم در سال 1378  به رئیس جمهور پیشنهاد داد یک روز را به عنوان روز بین المللی قلم در جهان اسلام معرفی کنند و هدف این بود که نویسندگان مسلمان بتواند در این روز با هم تبادل داشته باشند و لی متاسفانه این موضوع در سازمان کنفرانس اسلامی مطرح نشد.
سرشار گفت: رئیس جمهور  نام گذاری روز قلم را به وزیر ارشاد وقت ارجاع دادند و  وزیر ارشاد هم به شورای فرهنگی عمومی ارجاع داد و  روزهای مختلفی رو پیشنهاد دادند و بالاخره روز 14 تیر را به عنوان روز قلم تعیین شد.
وی افزود: مهمترین اهمیت جایگاه قلم این است که خداوند سوره ای را در کتاب آسمانی خود قرآن کریم قرار داده و قسم می دهد به آنچه که می نویسند.
 سرشار گفت:  یکی از وجه تمایز انسان با سایر حیوانات اندیشیدن و سخن گفتن و این سخن با قلم است که ثبت و ضبط می شود به این دلیل قلم و نوشتن از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
 
برچسب ها: روی خط ، قلم ، نویسندگان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °