پاسخ منفی قطر به شروط 4 کشور عربی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:21 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۵۰۸۱۴۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۲
وزیر امور خارجه قطر با بیان اینکه خواسته های این کشورها از قطر هرگز محقق نمی شود گفت: محاصره و تحریم این کشور از سوی 4 کشور عربی تجاوز آشکار و توهین به دوحه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در سخنانی در اندیشکده چاتم هاوس لندن امروز چهارشنبه گفت: عربستان سعودی و امارات عربی متحده محرکان اصلی در کارزار منزوی کردن قطر هستند.

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت: «ما معتقدیم کل این کارزار صرفا با هدایت عربستان سعودی و امارات عربی متحده صورت می گیرد و اینها کشورهایی هستند که ما باید با آنها به گفتگو بپردازیم تا معلوم شود مشکلات واقعی چه هستند و نارضایتی واقعی آنها بابت چیست.»

وزیر امور خارجه قطر افزود: بایکوت قطر توسط عربستان سعودی و متحدانش هزینه های کشتیرانی را ده برابر افزایش داده است.

­شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت: رژیم های عربی برای فرار از حجم گسترده اعتراض های مردمی در کشورهایشان تصمیم گرفتند با متهم کردن قطر از زیر بار مسئولیت فرار کنند.
 
او گفت: اقدامات کشورهای عربی علیه قطر عمدتا با هدایت عربستان سعودی و امارات صورت می گیرد. روابط ما با ایران سالم و سازنده است؛ ما یک میدان گازی مشترک با ایران داریم و باید در کنار این کشور مسالمت آمیز زندگی کنیم.
 
 
هم زمان با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در لندن، وزرای خارجه 4 کشور عربی ضد قطر با برگزاری نشستی در قاهره، پاسخ رسمی دوحه به درخواست هایشان را بررسی کردند. عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر تهدید کرده اند دوحه با تحریم های شدیدتری روبرو خواهد شد.
 
پاسخ قطر به این چهار کشور صبح امروز از طریق وزیر مشاور در امور کابینه کویت به وزیر خارجه سعودی در جده تحویل داده شد.
 
4 کشور عربی از یک ماه پیش با طرح اتهام حمایت دوحه از تروریسم؛ با قطر قطع رابطه و به منظور عادی سازی روابط با قطر 13 شرط برای دوحه تعیین کرده اند.
 
کاهش روابط با ایران، بستن شبکه الجزیره و پایگاه هوایی ترکیه در قطر از اصلی ترین این شروط است.
برچسب ها: قطر ، تحریم ، عربستان ، داعش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°