برای تهیه کتب درسی نیازی به بازار نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:36 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۵۰۸۲۳۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
روی خط خبر؛
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد از امروز ثبت نام اینترنتی کتب کلاس اولی ها آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین طلایی زواره، معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت:  ثبت نام اینترنتی کتب درسی کلاس اولی‌ها که از امروز  15 تیر شروع می‌شود تا 17 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
 او گفت: ثبت نام الکترونیکی کتاب های درسی که از 19 فروردین شروع شده بود که در این دوره قریب به  98 درصد دانش آموزان یا اولیا آنها  ثبت سفارشان انجام شد.
طلایی زواره گفت: چون ثبت نام پایه اول ابتدایی از تیر ماه شروع می شد، ثبت نام در مدرسه آنها از امروز  15 تیرماه آغاز شده و تا 17 شهریور ادامه دارد.
او گفت: امسال علاوه بر پایه ابتدایی برای نخستین بار دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای در پایه های دهم و یازدهم از طریق سامانه www.irtextbook.com  ثبت و سفارش کتابشان آغاز شده است و آنها می تواند از امروز ثبت نام کنند.
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود:  کسانی که در دوره قبلی (19 فروردین) ثبت نام کرده اند از امروز تا 17 شهریور در صورتی که اطلاعاتشان نیاز به اصلاح دارند می توانند با مراجعه به سامانه یا مدرسه خود اقدام کنند.
روی خط خبر/ آغاز ثبت نام کتب‌ درسی کلاس اولی‌ها 
 او گفت:  دانش آموزان و اولیای آنان، در صورت تمایل می توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند. شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموزان، «رمز عبور» آن­ها به سامانه است؛ لذا در صورتی که شناسنامه دانش آموزان تعویض شده باشد، لازم است مراتب با ارائه تصویر صفحه اول شناسنامه به مدرسه محل تحصیل اطلاع داده شود تا با اصلاح اطلاعات سامانه سناد، ثبت سفارش و مشاهده اطلاعات سفارش، امکان پذیر شود.
طلایی زواره  گفت: دانش آموزان یا اولیای از فرآیند ثبت نام در مدرسه اطمینان حاصل کنند که اطلاعات آنها درست در این سامانه ثبت شده باشد.
او گفت: متقاضیانی که موفق به ثبت نام در مدت مقرر نشده اند، می تواند از 15  تا 31 مرداد می توانند ثبت نام کنند و نیازی به تهیه کتاب ار بازار و کتاب فروشی های نیست.
 طلایی زواره گفت: امسال هزینه  افزایش بهای کتاب کمتر از نرخ تورم بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°