روی خط خبر/ شروع داغترین رقابت علمی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:27 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۵۰۸۲۴۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
رئیس سازمان سنجش کشور گفت: 930 هزار داوطلب برای 740 هزار صندلی دانشگاه در چهل و هفتمین ماراتن کنکور رقابت می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس سازمان سنجش کشور با بیان اینکه چهل و هفتمین آزمون سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور طی امروز و فردا در 478 حوزه امتحانی در 372 شهر برگزار می شود، گفت: در این دوره یک میلیون و 93 هزار انتخاب برای حدود 930 هزار داوطلب برگزار می شود که 59 درصد داوطلبان زن و 41 درصد هم مرد هستند.
 
 روی خط خبر/ چهل و هفتمین ماراتن کنکور
 
خدایی گفت: آزمون داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و علوم انسانی صبح امروز و هنر بعدازظهر امروز برگزار می‌ شود. همچنین کنکور داوطلبان گروه‌‌های علوم تجربی صبح فردا و زبان‌ های خارجی، بعدازظهر فردا برگزار می‌ شود.
وی با اشاره به اینکه آزمون امسال در 23 کشور خارجی و در 27 حوزه بصورت همزمان صبح فردا جمعه برگزار می شود، افزود: بیش از 740 هزار داوطلب در کنکور 96 پذیرفته خواهند شد.
 خدایی گفت: برای برگزاری آزمون امسال با دو چالش روبرو هستیم. نخست چالش گرما در استانهای گرمسیری مانند خوزستان و سیستان و بلوچستان است که برای رفع این مشکل با مسئولان وزارت نیرو برای تامین برق وسایل سرمایشی هماهنگی های لازم انجام شده است.
چالش دوم هم بحث امنیت محل های برگزاری آزمون پس از حادثه ی یک ماه پیش در تهران است که برای آن هم تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
رئیس سازمان سنجش کشور گفت: با توجه به الکترونیکی شدن سیستم دریافت کارت آزمون داوطلبان تا یک ساعت قبل از آزمون هم می توانند نسبت به دریافت کارت اقدام کنند اما چون داوطلب باید از زمان و محل امتحان خود شناسایی پیدا کند بهتر است برای دریافت کارت آزمون زودتر اقدام کنند.
 خدایی با اشاره به اینکه از دشواری برخی از دروس مانند ریاضی در کنکور امسال کاسته شده است، گفت: سوالات از کتب درسی انتخاب شده است و همه ی آنها چهار گزینه ای و دارای نمره ی منفی هستند.
رئیس سازمان سنجش کشور در پایان افزود: جلسه ی جمع بندی رشته های کارشناسی ارشد امروز برگزار می شود و نتیجه تا روز شنبه اعلام خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°