شهرفرنگ/ سینما، تهیه و تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:39 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۸۳۱۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۵
تهیه کنندگان سینما در برنامه شهر فرنگ با اشاره به مشکلات سینمای ایران در حوزه تهیه کنندگی حرفه ای با یکدیگر به گفتگو پرداختند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مرتضی شایسته تهیه کننده سینما در برنامه شهر فرنگ با اشاره به حرفه تهیه کنندگی سینما گفت: شغل تهیه کنندگی بر خلاف تصور بسیار سخت و مشکل است و امروز در سینما به این موضوع رسیده اند که تهیه کنندگان باید حرفه ای باشند.
 
شهرفرنگ/ سینما، تهیه و تولید 

 این تهیه کننده ادامه داد: تهیه کننده حرفه ای به فردی اطلاق می شود که در این حرفه و سینما مستمر حضور داشته باشد و ادامه دهد و ما در سینمای کشورمان چنین تهیه کنندگان حرفه ای داریم ولی تعداد این افراد کم است.
 
 شایسته افزود: تهیه کننده حرفه ای در سینما کارهای بسیار مهم و حیاتی را بر عهده دارد و انجام می دهد از جمله انتخاب فیلم نامه برای یک پروژه بسیار حیاتی است و باید سیاستی بکار گرفته شود که باعث دلگرمی این تهیه کنندگان و آمدنشان به میدان شود.
 
 این تهیه کننده سینما گفت: تهیه کننده سینما نمی تواند در این حرفه به صورت پاره وقت فعال باشد و در کنار شغل و حرفه دیگری به این حوزه ورود کند اما امروز در برخی فیلم ها این موضوع وجود دارد و توجه به این نکته هم بسیار مهم است که تهیه کننده فقط نباید پول داشته باشد بلکه باید در انتخاب عوامل، دانستن تکنولوژی و دانش سینمایی و مدیریت توانایی لازم را داشته باشد.
 
او افزود: اینکه تهیه کننده از سرمایه گذاران استفاده کند اشکالی ندارد ولی اینکه فردی فقط پول داشته باشد و بخواهد تهیه کننده هم بشود اشکال کار است مانند فردی که بیمارستان بخرد و صاحب آن باشد بعد از مدتی انتظار داشته باشد که او را پزشک هم خطاب کنند و این صحیح نیست.
 
 علی قائم مقامی دیگر مهمان برنامه گفت: بر خلاف تصور مردم از راحتی شغل و حرفه تهیه کنندگی این حرفه بسیار مهم و مشکل است و چند سالی است این تصور در صنعت سینما به وجود آمده است و اشکال کار هم در تله فیلم ها و فیلم های سوپر مارکتی است که با این تصور از تهیه کنندگی تولید و روانه بازار می شوند.
               
           شهرفرنگ/ سینما، تهیه و تولید
 
قائم مقامی ادامه داد: امروز با پیشرفت دنیای دیجیتال و حضور برخی افراد کم تجربه بسیاری از تهیه کنندگان حرفه ای میدان را خالی کردند و بیکار شدند زیرا با تصور راحتی و ساده بودن حرفه تهیه کنندگی با یک دوربین کوچک و یک سرمایه اندک پا به عرصه فیلم سازی می گذارند و فیلم های بی کیفیت را تولید می کنند.
 
این تهیه کننده سینما گفت: تهیه کنندگان در کشورمان سه دسته هستند؛ دسته اول تهیه کننده خودش پول دارد و با پول خود و یک فیلم نامه به تولید فیلم معمولی می پردازد و دسته دوم تهیه کنندگانی هستند که سرمایه گذار جذب می کنند و گاها فیلم های خوبی هم تولید می کنند و دسته سوم مدل تهیه کنندگان ارگانی اند.  
 
این تهیه کننده با اشاره به وظایف تهیه کننده افزود: وظیفه تهیه کننده سینما انتخاب عوامل خوب و حرفه ای، جمع آوری منابع مالی و مدیریت منابع است ولی در حال حاضر با مشکل تهیه کنندگان ارگانی مواجهیم که با داشتن روابط قوی از ارگان های دولتی و عمومی پول می گیرند و برای آنها به تولید فیلم می پردازند و متاسفانه به یک آفت تبدیل شده است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°