نبض ورزش/ بررسی آداب فوتبال حرفه ای
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:52 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۰۸۳۱۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۳
مدیران پیشین باشگاههای کشور با اتفاق نظر در مورد مدیریت اقتصادی فوتبال معتقدند، برای داشتن یک فوتبال حرفه ای باید همه مسائلی که به فوتبال مربوط می شود هم، حرفه ای باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیر پیشین باشگاه استقلال گفت: پر درآمد ترین لیگ دنیا لیگ برتر انگلیس است و سود ده ترین لیگ لیگ آلمان است.
 
امیر واعظ آشتیانی مدیر پیشین باشگاه استقلال گفت: نیروی انسانی خلاق بهترین عامل در داشتن ورزش حرفه ای است.
او با داشتن نگاه اقتصادی در امر حمایت از ورزش گفت: با داشتن هدف مشخص در تفکر مدیریت ورزشی که در آستانه لیگ هفدهم هستیم باید به کارآمدی و توان باشگاه داری حرفه ای توجه ویژه کرد.
 
 
نبض ورزش / وضعیت باشگاه ها در لیگ هفدهم 
 
واعظ آشتیانی به نقش دولت در ورزش اشاره کرد و گفت: اگر دولت نیز در حمایت از ورزش کشور به ثبات مدیریت اهمیت بدهد و تفکر خصوصی سازی و درآمد زایی را در نظر بگیرد، ورزش کشور به سمت حرفه ای پیش خواهد رفت.
در دنیا برای سیستم مدیریتی حساب و کتابی وجود دارد و معیار در نظر می گیرند، اما در کشور ما چنین چیزی نیست.
 
 
نبض ورزش / وضعیت باشگاه ها در لیگ هفدهم 
 
رضا صادق پور مدیر پیشین باشگاه راه آهن گفت: وقتی باشگاه ها ورزشگاه ندارند و توان پرداخت قرارداها را ندارند یعنی ورزش به صورت حرفه ای پیگیری نمی شود. در دنیای حرفه ای از تمام ظرفیت های اقتصادی و حامیان مالی در گرفتن تبلیغات (اسپانسر)  استفاده می کنند.
 
صادق پور گفت: وقتی نیروی انسانی در آکادمی های ورزشی آموزش می بیند و در مجموع می تواند در باشگاه های دیگر کشور ها که فوتبال پایین تری نسبت به ما دارند، فعالیت کنند، این نوعی اقتصاد در ورزش است.
 
مدیر پیشین باشگاه راه آهن سه نکته اساسی را در خرید بازیکن قبل از شروع لیگ باشگاه ها نام برد و افزود: سن بازیکن، درآمد تجاری بازیکن و پست سوم از جمله گزینه هایی هستند که برای جذب بازیکن مورد نظر باشگاه داران ضرورت دارد.
 
او در مورد تاثیر ورزش بر نشاط جامعه گفت: برخی باشگاه ها در کشورهای خارجی حتی از دولت نیز بابت سرگرم کردن جوانان کشورشان از پول می گیرند.
 
صادق پور با موضوع ثبات مدیریت با اختلاف سلیقه ای اندک با نظر واعظ آشتیانی، افزود: در پایان دوره فعالیت مالی هر مدیر باشگاهی می توان فهمید که این مدیر در دوره ریاستش برای استقلال باشگاه از نظر مالی تاثیر گذار بوده است یا نه، آیا درآمدزا بوده است یا خیر.
او گفت: اگر مدیری فکر کند فردا عوض می شود و سمتش به شخص دیگری واگذار می شود، انگیزه و اعتماد به نفسش را از او می گیرید.

 
 نبض ورزش / وضعیت باشگاه ها در لیگ هفدهم
 
 مانوسی فر در ارتباط تلفنی با برنامه نبض ورزش با مقایسه کردن برخی کشورها در سیستم باشگاه داری گفت: ما در کل فوتبال حرفه ای نداریم چه برسد به اینکه نگاه اقتصادی و درآمد زایی داشته باشیم.
 
معاون بین الملل اتحادیه فوتبال افزود: 13 سال قبل سوپر لیگ چین راه اندازی شد و با استفاده از بهترین مدرسان، زیر ساخت های یک فوتبال حرفه ای را بنا کردند که در ادامه آن، بحث اقتصادی و خصوصی بودن فوتبال و درآمدزایی را مدنظر قرار دادند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°