جوجه های یکروزه مقصر اصلی گرانی مرغ در بازار!

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:05 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۵۰۸۶۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۶
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، از افزایش قیمت مرغ در اثر نابسامانی عرضه و قیمت جوجه یکروزه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد یوسفی با اشاره به افزایش قیمت جوجه یک روزه از هزار تومان در سال ۹۵ تا ۲۵۰۰ تومان در سال جاری افزود: این درحالی است که تولید کنندگان، جوجه ها را بدون صدور برگه فروش و درج نکردن قیمت فروش، به طور واقعی به تولید کنندگان عرضه می کنند.

او با اشاره به محقق نشدن عرضه ۲۰ درصد از تولید جوجه یکروزه در واحدهای تولیدی از ۱۰ تیرماه در بورس خبرداد و افزود: این در حالی است که تولید کنندگانی که جوجه تولیدی خود را در بورس عرضه می کنند، با تعیین شرایط خاص و مشخص کردن خریدارهای مورد نظر خود، جوجه یکروزه را به بورس ارائه می دهند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه شرایط فعلی واگذاری جوجه یکروزه به بورس مناسب نیست گفت: زمانی که کالای در بورس عرضه می شود همه افراد دارای شرایط می توانند خرید کنند، اما جوجه یکروزه به همه متقاضیان فروخته نمی شود.

یوسفی حجم تولید جوجه یکروزه را ماهانه ۱۰۰ میلیون قطعه اعلام کرد و افزود: از ابتدای تیر امسال بازار صادرات مرغ دوباره به صورت آرام شکل گرفته است که با این روند قیمت مرغ برای تولید کننده مناسب خواهد شد.

او با ابراز امیدواری از اثرگذاری برنامه ریزی ها برای افزایش تولید جوجه یکروزه و ایجاد بازار رقابتی گفت: انتظار یکسال تولید کنندگان جوجه یکروزه برای دریافت جوجه اجداد که عامل پرورش مرغ مادر است دلیل دیگر نابسامانی بازار جوجه یکروزه است.

یوسفی با اشاره به بازار از دست رفته مرغ ایرانی در عراق و افغانستان و جایگزینی ترکیه و برزیل گفت: در حال بازاریابی برای این بازار هستیم که برای موفقیت در آن باید جوجه یکروزه با قیمت رقابتی تولید شود.

رئیس انجمن تولید کنندگان مرغ گوشتی افزود: هم اکنون ۶۵ درصد واحدهای پرورش مرغ در کشور فعال هستند که برای تامین نیاز صادراتی باید این رقم به ۸۰ درصد برسد.

یوسفی با اشاره به ضرر و زیان تولیدکنندگان مرغ در هفته های گذشته گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در میدان بهمن ۷ هزارتومان، میادین میوه و تره بار ۶۹۴۰ تومان و در واحدهای صنفی از ۷هزارو ۸۰۰ تا ۸ هزارتومان و کاملا منطقی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°