قانونی برای ایجاد اشتغال در شهرهای کوچک

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:07 - دوشنبه 11 فروردين 1399
کد خبر : ۵۰۸۷۴۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
مصوبات امروز مجلس؛
با تصویب نمایندگان، منابع لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دراختیار واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی این لایحه مصوب کردند تسهیلات موضوع این قانون به طرح های بخش غیردولتی در حوزه های کشاورزی، منابع طبیعی، معادن کوچک، فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی و کلیه فعالیت های مربوط به فرش دستباف و خدمات در مناطق روستایی و عشایری نیز تعلق گیرد. همچنین منابع این لایحه برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت اختصاص می یابد.
 براساس مصوبه جلسه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی قرار است منابع این لایحه از صندوق توسعه ملی و با تصویب هیأت امنای صندوق تأمین شود که مبلغ آن معادل ریالی 1 میلیارد و 500 میلیون دلار است.  
وزیر جهاد کشاورزی امروز در صحن علنی مجلس حاضر می شودوزیر جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به سوال کمال الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در صحن علنی مجلس حاضر خواهد شد. 
لایحه یک فوریتی اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها دستور اول جلسه علنی امروز مجلس بود. 
همچنین لایحه موافقت نامه پاریس و طرح اصلاح مواد از قانون تشکیلات و وظایف انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران، دیگر دستور جلسه علنی امروز است.
 لایحه موافقت نامه انتقال محکومین بین ایران و قزاقستان و اصلاح یکی از تبصره های قانون مالیاتهای مستقیم دیگر دستور جلسه علنی مجلس خواهد بود.
 دیگر دستور کار امروز صحن علنی مجلس، بررسی لایحه اصلاح تبصره ماده 86 اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°