درخواست جنجالی ترامپ از روس ها در زمان انتخابات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:56 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۹۲۷۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
آدام اسکیف نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ترامپ از روس ها درخواست کرده بود که ایمیلهای هیلاری کلینتون را در زمان تبلیغات انتخاباتی هک کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: « آدام اسکیف» نماینده دموکرات مجلس آمریکا در کنفرانسی خبری گفت: تابستان سال گذشته روس ها اطلاعاتی در اختیار داشتند که معتقد بودند انتشار این اطلاعات به موقعیت هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق و نامزد دمکرات ها در انتخابات سال گذشته لطمه خواهد زد و انتشار این اطلاعات به نفع تبلیغات دونالد ترامپ خواهد بود.
 
او افزود: بخشی از این اطلاعات را روس ها از رایانه های کمیته ملی حزب دمکرات موسوم به دی ان سی و رایانه های جاهای دیگر به سرقت برده بودند. اکنون ما مطلع شده ایم که در ماه ژوئیه سال گذشته دولت روسیه تلاش کرده است که از طریق واسطه هایی با مسئولان کمپین تبلیغاتی ترامپ ارتباط برقرار کند و مطلع شوند که آیا این افراد به اطلاعاتی که می توانند به هیلاری کلینتون لطمه بزنند علاقمند هستند یا خیر. 
 
در اواخر ماه ژوئیه دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی و نامزد سابق از روس ها درخواست کرده است که اطلاعات نامه های الکترونیکی هیلاری کلینتون را هک کنند. به روس ها گفته شده است اگر این کار را انجام دهند به آنها جایزه داده خواهد شد. در جریان تحقیقات ما در این خصوص یکی از سئوال هایی که ما تلاش کردیم پاسخی برای آن بیابیم این بود که آیا اعضای تیم تبلیغاتی ترامپ همزمان با درخواست علنی او از روس ها برای هک اطلاعات هیلاری کلینتون، فعالیت ها و تحرکات شخصی  انجام داده اند یا خیر؟ چون ما اکنون می دانیم که پاسخی که پسر دونالد ترامپ به روس ها داده این بوده است که اگر آنها بتوانند اطلاعاتی را برای تخریب هیلاری کلینتون در اختیار او قرار دهند او خواهان این اطلاعات خواهد بود.
 
او گفت: پسر ترامپ باید این موضوع را به عنوان مداخله روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مسئولان و نهادهای مربوطه اطلاع می داد. نه پسر ترامپ و نه کمپین تبلیغاتی او این موضوع را به نهادهای مربوطه از جمله اف بی آی اطلاع نداده اند. زمانی که علنی شد که نامه های الکترونیکی هیلاری کلینتون هک شده اند و مشخص شد که این اقدام توسط دولت روسیه انجام شده است و زمانی که نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ما در ماه اکتبر در بیانیه ای تایید کردند که این اقدامات توسط روس ها انجام شده اند آیا بعد از این افشاگری ها کمپین و تیم ترامپ اعلام کرد که به آن پیشنهاد شده که می تواند اطلاعاتی را دریافت کند که این اطلاعات موقعیت هیلاری کلینتون را تخریب خواهند کرد؟
 
او افزود: در پاسخ باید گفت نه تیم ترامپ این مساله را هم اعلام نکرد. بنابراین این اطلاعات هم جدید است و هم کاملا نگران کننده که روابط روابط مستقیم دولت روسیه و واسطه های آن و اعضای اصلی تیم و خانواده ترامپ را علنی می کنند. ما باید به ریشه و اساس این مسائل پی ببریم و بدانیم دقیقا چه اتفاق افتاده است. باید بدانیم که در این دیدارها و نشست های چه مسائلی مطرح شده اند و چه اطلاعاتی ارائه شده اند. می خواهیم بدانیم که آیا این دیدارها و نشست ها میان مقام های روسیه و اعضای تیم ترامپ دیدارهای اولیه و مقدماتی بوده اند و آیا روس ها قصد داشتند وضع موجود را بررسی و آزمایش کنند تا بدانند که آیا کمپین تبلیغاتی ترامپ نقش و مداخله روس ها را در انتخابات ریاست جمهوری می پذیرد یا خیر؟
 
او گفت: فکر می کنم این دستاورد بسیار مهمی است و ما به تلاش های خود برای اطلاع افکار عمومی از این مساله ادامه می دهیم و با شاهدان جدید در این خصوص گفتگو می کنیم. ما به تلاش ها و بررسی های خود برای اطلاع دقیق و کامل از این موضوع و ابعاد آن ادامه خواهیم داد.
 
این نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه گفت: در حال حاضر اعضای کمپین تبلیغاتی ترامپ و پسر او تایید کرده اند که در موضع هک اطلاعات نامه های الکترونیکی هیلاری کلینتون نقش داشته اند و این نشان می دهد که مقام هایی در دولت روسیه معتقد بودند که اطلاعاتی در اختیار دارند که می توانند به هیلاری کلینتون رقیب دونالد ترامپ لطمه بزنند. آنها مایل بوده اند که این اطلاعات را در اختیار کمپین تبلیغاتی ترامپ قرار دهند. احتمالا آنها تلاش کرده اند که کانالی را برای ارائه این اطلاعات به تیم ترامپ ایجاد کنند. حامیان و افراد نزدیک به روسیه در آمریکا یکی از کانال های احتمالی برای ارائه این اطلاعات بوده اند. 
 
او گفت: یکی از مسائلی که ما می خواهیم بررسی کنیم این است که آیا وکیل روسی که پسر ترامپ با او دیدار کرده است اطلاعات این دیدار و میزان تمایل کمپین ترامپ را به همکاری با روس ها به مسکو گزارش داده است یا خیر؟ در واقع اعضای کمپین ترامپ خواهان این همکاری بوده اند و اطلاعات نامه های الکترونیکی هیلاری کلینتون هم در اواخر تابستان منتشر شد.
 
او افزود: سئوالات زیادی هنوز وجود دارند که باید به آنها پاسخ داده شوند اما ما مدارک کافی در اختیار داریم که نشان می دهند دولت روسیه اطلاعاتی در اختیار داشت که می توانستند به هیلاری کلینتون ضربه بزنند و این اطلاعات را در اختیار کمپین تبلیغاتی ترامپ هم قرار داده است. بنابراین باید اکنون مواضع کمپین ترامپ درباره این موضوع و انکارهای مقام های نزدیک به ترامپ در این خصوص با نگاه دیگری مورد توجه قرار بگیرند.
 
نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در بخش دیگری از این کنفرانس خبری گفت: ما خواهان آن هستیم که پسر ارشد ترامپ برای پاسخگویی به سئوالات نمایندگان مجلس درباره دیدار با مقام های روسی در مجلس حاضر بشود. ما خواهان آن هستیم که هم شاهدان و هم کسانی که به نوعی با این نشست ارتباط داشته اند برای ارائه توضیحات در مجلس حاضر بشوند. با توجه به اطلاعاتی که تاکنون از پسر رئیس جمهور دریافت کرده یم دیگر نمی توانیم در  خصوص موضوع روابط با روس ها صرفا به اطلاعاتی که اعضای خانواده ترامپ در گفتگو با منابع و خبرنگاران ارائه می کنند اکتفا کنیم. 
 
او افزود: اکنون شاهدیم که تلاش می شود اطلاعاتی بسیار محدود و تحریف شده درباره این نشست ها ارائه شود. چون در ابتدا مقام های کمپین ترامپ و اعضای خانواده او هر نوع دیدار و نشستی را با روس ها انکار می کردند و بعد از آن که نشست ها علنی شدند آنها هم به ناچار این نشست ها و دیدارها را تایید کردند. بعد هم با تغییر موضع اطلاعاتی را درباره محتوای این نشست ها و دیدارها ارائه کردند. در ابتدا هم گفته شد که هدف دیدار با وکیل روسی بررسی موضوع فرزندخواندگی بوده است.  بعد هم گفته شده که مدیر تبلیغات انتخاباتی ترامپ هم به این نشست برده شده است. اما علتی که بطور مشخص باعث شده است که روس ها با پسر ترامپ در آن زمان دیدار کنند این بوده که پدر او نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود. 
 
این نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در بخش پایانی کنفرانس خبری خود گفت: با توجه به اطلاعات جدیدی که درباره روابط افراد نزدیک به ترامپ با روس ها در اختیار داریم می خواهیم مطمئن باشیم که مواضع دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در حوزه هایی مانند سوریه و اوکراین کاملا بر اساس منافع ملی آمریکا تدوین می شوند و در این خصوص هیچ عامل خارجی دیگر تاثیرگذار نیست.
برچسب ها: ترامپ ، انتخابات ، روسیه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°