کواکبیان: به اندازه روحانیون دروس فقهی خوانده ام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:58 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۹۲۸۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
نماینده ای که به اظهار نظر برخی از نمایندگان مجلس درباره قرارداد نفتی توتال اعتراض کرده و به تخصص نفتی روحانیون کنایه زده بود گفت: به اندازه آنها مطالعات فقهی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مخالفت با درخواست برخی از نمایندگان برای توقف اجرای قرارداد نفتی با شرکت توتال فرانسه به منظور بررسی این قرارداد، در صحن علنی مجلس گفت: سه فوريتي بودن طرح توقف قرارداد با شركت توتال اصلاً موضوعيت ندارد و قانوني نيست و حتي طراحان آن هم مي دانند كه رأي نمي آورد.
او افزود: طراحان اين طرح مي دانند كه رأي نمي آورد اما ميگويند براي ثبت در تاريخ آن را مطرح مي كنند ولي اين افراد ميخواهند در مسير تحولات كشور چوب لاي چرخ دولت بگذارند.
 
این نماینده ادامه داد: 8 تا 9 نفر از امضاءكنندگان اين طرح از نمايندگان روحاني مجلس هستند، گويا فراكسيون روحانيون مجلس اين طرح را ارائه داده، احتمالاً اين روحانيون امضاءكننده طرح خيلي تخصص نفتي داشتند.
 
کواکبیان اشاره ای به میزان تخصص خود و یا روحانیون موافق این قرارداد نکرد، اما طعنه و کنایه او به روحانیونی که خواهان بررسی بیشتر قرارداد بودند باعث اعتراض نمایندگان و متشنج شدن صحن مجلس شد.
 
علي مطهري كه رياست جلسه را بر عهده داشت از كواكبيان خواست كه در موضوع صحبت كند.
كواكبيان پس از متشنج شدن صحن علني پارلمان به دليل توهيني كه به قشر روحاني مجلس شوراي اسلامي كرده بود، ضمن عذرخواهي گفت: بنده كوچكترين قصدي براي اهانت و جسارت به مقام شامخ روحانيت نداشتم و اگر آخوندتر از روحانيون مجلس نباشم به اندازه آنان دروس فقهي را خوانده ام.
وي گفت: آقاي وزير نفت امروز توضيح دادند كه اگر بتوانيم حتي يك دلار وارد كشور كنيم، به نفع همان كساني است كه به قشر روحاني جامعه ارادت دارند.
علي مطهري نايب رئيس دوم مجلس در پاسخ به اظهارات كواكبيان گفت: صحبت شما كنايه اي به روحانيت داشت و بايد دقت كنيد، از طرفي اصل حرف شما هم درست نيست كه بايد حتماً نمايندگان در حوزه اي كه متخصص هستند طرحها را امضا كنند، نمايندگان مجلس مي توانند طرحهاي مختلف را امضا كنند و آئين نامه داخلي پارلمان هم اين اجازه را به آنها مي دهد.
در نهایت این طرح پس گرفته شد و از دستور کار مجلس خارج شد.
برچسب ها: مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°