ذخیره سازی 12 میلیون تن گندم در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:51 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۵۰۹۳۳۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
مجري طرح گندم وزارت جهاد كشاورزي ميزان ذخيره سازي فعلي گندم در كشور را 12 ميليون تن اعلام كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  اسماعيل اسفندياري پور با اشاره به اينكه گندم انتقالي از سال 95 به سال 96 در كشور هشت ميليون و 650 هزار تن بوده است، افزود: از اين ميزان گندم 2.5 ميليون تن در سه ماهه اول سال 96 به مصرف رسيده و بقيه در انبارها موجود است.
 
او همچنين از خريد شش ميليون تن گندم مازاد بر مصرف كشاورزان تا بيستم تيرماه 96 از سوي شركت غله و بازرگاني دولتي و شبكه تعاوني روستايي در كشور خبر داد و افزود: عمليات خريد تضميني اين محصول راهبردي تا شهريور ماه ادامه دارد.
 
او در ادامه با بيان اينكه امسال نيازي به واردات گندم نيست، افزود: خوشبختانه توليد اين محصول راهبردي با رويكرد افزايش بهره وري، حمايت از توليد با افزايش عملكرد در واحد سطح و مواردي از اين دست هم اكنون به يك جايگاه مطمئني در كشور رسيده است.
 
اسفندياري پور برنامه ريزي و سياست گذاري در زمينه توليد پايدار گندم را مثبت ارزيابي كرد و گفت: اميد مي رود اين برنامه ها با سرعت و قوت هرچه تمامتر در مملكت تداوم داشته باشد.
 
او با اشاره به اينكه خودكفايي گندم در ايران براي دومين بار در دولت تدبير و اميد تجربه شد، افزود: توليد پايدار گندم در مقايسه با ساير محصولات از جهات مختلف من جمله امنيت غذايي، اقتصادي، اجتماعي و غیره براي كشور بسيار حائز اهميت است.
 
مجري طرح گندم وزارت جهاد كشاورزي ضمن تاكيد بر نقش بخش كشاورزي در اقتصاد كشور اظهار اميدواري كرد كه در دولت دوازدهم ميزان سرمايه در توسعه زير ساخت هاي اين بخش بيش از گذشته فراهم شود.
 
او گفت: توسعه روش هاي نوين آبياري، مكانيزاسيون و ... از جمله زيرساخت هاي اساسي در بخش كشاورزي است كه خوشبختانه سرمايه گذاري هاي خوبي در چند ساله اخير در اين حوزه ها صورت گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °