جهانگیری: اولویت اول کشور اقتصاد است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:13 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۰۹۳۳۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴
معاون اول رئيس جمهور گفت: اولويت اول كشور امروز مسئله اقتصاد اعم از بيكاری، معيشت مردم و قدرت اقتصادی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،اسحاق جهانگيری در مراسم افتتاح موزه بانك ملی ايران گفت: ايران بايد توسعه يابد و اقتصاد كشور بايد قادر شود سالی حداقل يك ميليون شغل پايدار و آبرومند برای جوانان كشور ايجاد كند. وی گفت: اگر امكان داشته باشد بايد به رشد بالايی حتي رشد دو رقمی مستمر چند ساله برسيم.
 
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به گزارشی كه امروز در جلسه هيئت دولت اعلام شده و براساس آن كشور ويتنام به صادرات 150 ميليارد دلاری دست يافته است، گفت: با آنكه ما كشوری با سابقه صنعتی زياد هستيم و از دهه 40 توسعه را آغاز كرده ايم، 50 ميليارد دلار كالا صادر می كنيم كه بخش عمده آن نيز كالاهای نفتي است و كالاهای صنعتي و دانش محور در آن محدود است.
 
جهانگيری با بيان اينكه خداوند همه شرايط را در ايران ايجاد كرده تا بتوانيم كشور بزرگی باشيم، افزود: ما اعضای تيم اقتصادی كشور بايد دور هم جمع بشويم و بپرسيم چرا اينگونه نمی شود؟ وی افزود: بايد از اينكه مردم از مسائل اقتصادی رنج می برند و خانواده ای چند فرزند بيكار دارد رنج ببريم.
 
معاون اول رئيس جمهور گفت: برای يك مسئول افتخار نيست كه با يك ماده قانونی جلوی شغل ايجاد كردن يك نفر را بگيرد.
 
جهانگيری افزود: نبايد به بهانه های اداری و ترس از سازمان بازرسی و يا سازمان های نظارتی ديگر اگر بتوانيم كار مردم را حل كنيم، از آن امتناع ورزيم.
 
وی در بخش ديگری از سخنانش با اشاره به كار ارزشمند بانك ملی در ايجاد موزه گفت: اين كار فرهنگی ارزشمند جای تقدير و تشكر دارد.
معاون اول رئيس جمهور افزود: موزه ها در تبيين هويت فرهنگی و روشنگری تاريخ تمدن ايرانی نقش بسزايی دارند.
 
جهانگيری گفت: ملت ايران با اينگونه مراكز فرهنگی می تواند به نقش افتخار آميز خود در تمدن دنيا پی ببرد. وی با اشاره به گزارش مديرعامل بانك ملی ايران در اين مراسم افزود: خود من نمی دانستم كه از دل بانك ملی، بانك مركزی، بانك كشاورزی و سازمان مديريت و برنامه ريزی و دهها موسسه ديگر بوجود آمده است كه اين بايد برای مردم گفته شود.
 
معاون اول رئيس جمهور گفت: موزه ها می توانند علاوه بر مسائل آموزشی و تاريخی عامل جذب گردشگر باشند. جهانگيری افزود: از سياست های اصلی دولت برای ايجاد اشتغال و همچنين ديپلماسی عمومی و فرهنگی توسعه گردشگری و جذب گردشگر است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°