کیسه های پلاستیکی از نانوایی ها رخت بر می بندد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:46 - سه‌شنبه 28 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۰۹۳۹۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
رئيس محيط زيست شهرداري تهران گفت: موضوع مديريت مصرف كيسه هاي پلاستيكي در نانوايي ها بسيار حائز اهميت است و بايد كيسه پلاستيكي از چرخه مصرف در نانوايي ها حذف شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئيس محيط زيست شهرداري تهران افزود: در دنياي امروز استراتژي هاي مديريتي در حوزه محيط زيست بيشتر به سوي اصلاح الگوي مصرف كيسه‌ هاي پلاستيكي است.
وي ادامه داد: لازم است در اين زمينه با همكاري و مشاركت تمامي سازمان‌ها و نهادها در زمينه تغيير رفتار شهروندان اقدامات موثري برداشته شود و الگوي مناسبي جايگزين شود.
گلمكاني با اشاره به اينكه هر خانواده ايراني به طور متوسط روزانه سه كيسه پلاستيكي وارد چرخه محيط زيست مي كند، گفت: متاسفانه در نانوايي ها با توجه به ميزان تقاضا در بازار، كيسه هاي پلاستيكي مصرف مي‌شود كه قرارگيري نان در آنها باعث آزاد شدن مونومرها و تركيبات خطرناك شده كه زمينه ساز بروز چندين بيماري هستند.
رئيس محيط زيست شهرداري تهران  همچنين با بيان اينكه با هر بار مصرف نكردن يك كيسه پلاستيكي در هفته و در هر خانواده از مصرف حدود يك ميليارد كيسه پلاستيكي در سال جلوگيري مي شود، تصريح كرد: مي‌توان با اطلاع رساني مناسب در نانوايي‌ها، مردم را از عواقب مصرف كيسه‌هاي پلاستيكي براي حمل نان داغ آگاهي داد.
گلمكاني با تاكيد بر مشكلات و معضلات اقتصادي، اجتماعي و بهداشتي ناشي از استفاده كيسه‌هاي پلاستيكي، خاطرنشان كرد: موضوع مديريت مصرف كيسه هاي پلاستيكي در نانوايي‌ها بسيار حائز اهميت است و نبايد كيسه پلاستيكي جزء لاينفك خريد نان باشد.
وي با ياد آوري هدف اصلي روز بدون كيسه پلاستيكي(21 تير ) كه آگاه سازي در راستاي ضرورت كاهش استفاده از ظروف و كيسه‌ هاي پلاستيكي و استفاده از روش‌هاي جايگزين است، گفت: بايد در اين مسير به جايي برسيم كه تهران الگوي ساير شهرها و كلانشهرها قرارگيرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°