مخالفت شهروندان اروپا و آمریکا با لغو برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:15 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۵۰۹۴۶۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
بر اساس نظرسنجی پیو 71 درصد پاسخگویان آلمانی، 60 درصد کانادایی و 58 درصد انگلیسی مخالف سیاست احتمالی ترامپ درباره لغو برجام هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو از شهروندان 37 کشور جهان که به روش مصاحبه تلفنی و حضوری صورت گرفته و در تاریخ پنجم تیر منتشر شده است، 71 درصد پاسخگویان آلمانی، 60 درصد از پاسخگویان کانادایی، 58 درصد از پاسخگویان انگلیسی و 42 درصد از پاسخگویان ترکیه، مخالف سیاست احتمالی «دونالد ترامپ» درباره لغو برجام هستند.
 
در مقابل 67 درصد از پاسخگویان اسراییلی و 59 درصد از پاسخگویان اردنی موافق سیاست احتمالی لغو برجام از سوی ترامپ هستند.
 
«دونالد ترامپ» در زمان کارزار انتخاباتی و پس از آن در زمان حضور در کاخ سفید، همواره ضد توافق جامع هسته ای (برجام) موضع گیری منفی کرده است که البته نخبگان و افکار عمومی نسبت به این موضع گیریها و احتمال لغو آن از سوی آمریکا، موضع گیری های متفاوتی داشته اند.
 
در این میان، تقریبا همه ی کشورهای اروپایی موافق برجام هستند و به زعم آنان، این توافق به صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا کمک خواهد کرد.
 
از این رو در ماه های اخیر، اختلافاتی میان رهبران کشورهای اروپایی و مقامات اتحادیه اروپا با دولتمردان آمریکایی درباره آینده برجام بروز و زمینه های واگرایی میان دو سوی آتلانتیک را فراهم کرده است.
 
اگرچه توافق برجام صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی ایران را تضمین و بر آن تاکید کرده است، اما مسئولان رژیم صهیونیستی در اظهارات خود ضد این توافق صحبت می کنند زیرا معتقدند این توافق، دست ایران را در گسترش و تقویت سیاست های منطقه ای خود بازکرده و آمریکا (حداقل در زمان دولت اوباما) مانع جدی ایران در منطقه نبوده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°