دور جدید مذاکرات برگزیت دوشنبه آغاز می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:58 - سه‌شنبه 28 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۰۹۷۵۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
دولت انگلیس دیروز 23 تیر اعلام کرد: دور جدید مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا(برگزیت) دوشنبه در بروکسل از سر گرفته خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

قرار است وزیر برگزیت در کابینه انگلیس دوشنبه با میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار کند. پس از این دیدار نشستی با حضور هماهنگ کنندگان و گروههای کاری انگلیس و اتحادیه اروپا درباره برگزیت برگزار خواهد شد. قرار است نشست های دیگری نیز تا پنجشنبه آینده در بروکسل برگزار شود.

پنجشنبه نشستی عمومی با حضور مسئولان اتحادیه اروپا و انگلیس برگزار خواهد شد و پس از آن نیز مسئولان دو طرف در کنفرانسی مطبوعاتی به سوالات رسانه ها پاسخ خواهند داد.میشل بارنیه تاکید کرد پیش از آن که بتوانیم درباره روابط آتی میان انگلیس و اتحادیه اروپا مذاکره کنیم لازم است که مسئله هزینه های مالی برگزیت، حقوق شهروندانی انگلیسی مقیم اتحادیه اروپا یا بالعکس و مسئله حساس مرزهای ایرلند حل و فصل گردد.

بارنیه همچنین تصریح کرد: مذاکرات درباره برگزیت باید تا اکتبر سال آینده به پایان برسد تا تمام طرفهای دخیل در پرونده برگزیت بتوانند تا ماه مارس سال دو هزار و نوزده توافق نامه ای نهایی تصویب کنند.

نخست وزیر انگلیس به هموطنان خود قول داده است با انعقاد توافق نامه ای مناسب با رهبران اروپا دسترسی حداکثری شرکتها و شهروندان انگلیس را به بازار واحد اروپا حفظ کند این در حالی است که رهبران اروپایی که خواستار حفظ آزادی تردد افراد در اتحادیه اروپا هستند با این خواسته انگلیس مخالفت می کنند. 

ترزا می در مذاکرات خود با اتحادیه اروپا علاوه بر این که باید برای تحقق اصل برگزیت تلاش کند خواسته های افکار عمومی و منافع سازمانها و شرکتهای غیردولتی کشورش را نیز باید مد نظر قرار دهد.

بزرگ ترین نگرانی بسیاری از مردم و به ویژه سازمانها و شرکتهای انگلیسی  این است که مبادا انگلیس بدون این که توافق نامه های تجاری جدید با اتحادیه اروپا امضا کند، این سازمان را ترک کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، دولت انگلیس پنجشنبه گذشته لایحه ای را برای پایان دادن به برتری حقوق اروپا منتشر کرد. این لایحه  قرار است پائیز آینده به رای گذاشته شود اما بعید است که حزب مخالف کارگر با تصویب این لایحه در شکل کنونی موافقت کند.

سران دولت های اسکاتلند و ولز نیز تهدید کرده اند اگر منافع و خواسته های آنها در برگزیت برآورده نشود، مانع از تصویب این لایحه خواهند شد.

هدف از این لایحه شصت صفحه ای که تحت عنوان" لایحه خروج از اتحادیه اروپا" ارائه شده، این است که بلافاصله پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، قانون جوامع اروپایی مصوب سال هزار و نهصد و هفتاد و دو که تمام معاهدات اجتماعی اتحادیه اروپا را در حقوق ملی انگلیس وارد کرد، لغو شود.

با لغو قانون جوامع اروپایی، قوانین ملی انگلیس بار دیگر مرجع اصلی قانونی در این کشور خواهد شد. 

قانون جوامع اروپایی در سال هزار و نهصد و هفتاد و دو برای آنکه مقررات این اتحادیه در انگلیس به اجرا گذاشته شود به تصویب نمایندگان پارلمان انگلیس رسید.

با تصویب این قانون، انگلیس عملا تابع قوانین اتحادیه اروپا شد و قوانین اتحادیه اروپا بر قوانین داخلی این کشور تفوق پیدا کرد.

انتظار می رود لایحه خروج از اتحادیه اروپا این امکان را به وجود آورد که بخش قابل توجهی از قوانین و مقررات اروپایی که وارد قانون ملی انگلیس شده است، بدون تغییر یا پس از اصلاح به قوت خود باقی بمانند البته با توجه به هزاران قانون و مقررات اتحادیه اروپا که در زمینه های مختلف وارد قانون ملی انگلیس شده است، این روند طولانی، دشوار و طاقت فرسا خواهد بود. در واقع هدف اصلی این لایحه این است که انگلیس بتواند پس از خروج قطعی از اتحادیه اروپا به طور عادی به حیات خود ادامه دهد.

در همه پرسی تعیین سرنوشت انگلیس در اتحادیه اروپا که بیست و سوم ژوئن سال گذشته برگزار شد، پنجاه و یک ممیز نه دهم درصد انگلیسی ها به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند و چهل و هشت ممیز یک دهم درصد از آنها خواستار ماندن در اتحادیه اروپا شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°