ولایتی: فرهاد رهبر می تواند راهبردهای دانشگاه آزاد را محقق کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:53 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۵۰۹۹۴۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
رئيس هيئت امناء و هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آقای رهبر فردی باسابقه، خوب، باتجربه و توانمند است كه می تواند راهبردهای اين دانشگاه را محقق كند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دكتر علي اكبر ولايتی افزود: با توجه به اینکه دوره سرپرستی دكتر علي محمد نوريان در دانشگاه آزاد اسلامی تا سوم مرداد به پايان می رسيد و هيئت امناء اين دانشگاه از ميان افراد گوناگون پس از ارزيابی های انجام شده با اجماع همه اعضاء تصميم گرفت تا دكتر فرهاد رهبر را كه فردی با سابقه خوب و تجربه ذی قيمت در حوزه های دانشگاهی و اجرايی است به عنوان رئيس اين دانشگاه انتخاب كند و آقای رهبر طی نامه ای به دكتر روحانی رئيس جمهور به عنوان رئيس شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی خواهند شد.
 
رئيس هيئت امناء و هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دكتر رهبر فردی با تجربه طولانی مديريت است كه شش سال دانشگاه تهران را با كمال موفقيت و تدبير مديريت كرد.
 
آقای ولايتی با اشاره به مسئوليت دكتر رهبر در سازمان مديريت و برنامه ريزی، افزود: وی از ابتدای انقلاب اسلامی تاكنون در سمت های مختلف منشأ خير بوده است و علاوه بر آن استاد تمام دانشگاه در حوزه اقتصاد محسوب می شود.
 
وی مديريت شش ساله در دانشگاه تهران را سابقه ارزشمند برای آقای رهبر برشمرد و گفت: خودكفايی اقتصادی و توجه به مناطق محروم دو راهبرد مهم دانشگاه آزاد اسلامی است كه با تجربه های علمی و عملی آقای رهبر در حوزه اقتصادی اين اهداف را مي توان به ثمر رساند.
 
رئيس هيئت امناء و هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اينكه از امروز آقای رهبر به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سكان اين دانشگاه را به دست می گيرد، ابراز اميدواری كرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی نيز به زودی در اين زمينه نظر خود را اعلام كند.
 
آقاي ولايتی با تشكر از زحمات دكتر نوريان در دوره سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آقای نوريان نيز مسئوليت اصلی خود يعنی دبيركل هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده خواهد داشت.
 
رئيس هيئت امناء و هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص دو اولويت اصلی اين دانشگاه از جمله جذب نخبگان و توجه به مناطق محروم گفت: اين دو اولويت به طور جدی مورد تاكيد هيئت امناء دانشگاه قرار دارد.
 
آقای ولايتی تصريح كرد: يكی از نقاط ضعف ما در گذشته اين بود كه امكانات لازم را برای جذب نخبگان فراهم نكرديم و اين نقصان بايد برطرف شود.
 
وی گفت: در نظر داريم تا چهره های علمی و پژوهشی با ارائه تسهيلاتی جذب اين دانشگاه شوند.
 
وی گفت: با بورسيه كردن نخبگان و تضمين آينده آن ها، هم آينده علمی و پژوهشی نخبگان را حمايت كنيم و هم به ارتقاء علمی دانشگاه كمك خواهد شد.
 
رئيس هيئت امناء و هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی همچنين در خصوص برنامه اين دانشگاه برای مناطق محروم، تاكيد كرد: در اين زمينه بسيار جدّی هستيم و به نسبت درجه محروميت مناطق  برای شهريه دانشجويان، تخفيف لحاظ خواهد شد.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°