روی خط خبر/ وام تبعی برای بانک ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:16 - پنجشنبه 21 فروردين 1399
کد خبر : ۵۱۰۸۵۳
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
معاون دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: وام تبعی مسکن به شرکت ها و بانکها تعلق می گیرد نه افراد و مردم .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پروانه اصلانی معاون دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی  در گفتگو با برنامه روی خط خبر گفت: وام تبعی مسکن در دنیا سابقه اجرایی دارد و در کشور ما هم در حوزه بازار سهام هم ما این وام تبعی یا بدهی تبعی را سابقه آن را داریم .
وی در خصوص دریافت وام های تبعی افزود: وام های تبعی وام بلند مدتی روی بدهی های قبلی درست می شود و کمک می کند به حساب های مالی شرکت وضعیت بهتری بدهد و ما نباید توقع داشته باشیم که وام تبعی به افراد و مردم برای خرید مسکن  پرداخت شود این یک نوع  وامی است که کمک می کند وضعیت صورت های مالی بانک ها که درگیر این موضوع هستند همانند بانک مسکن بهبود پیدا کند و  توانایی پرداخت تسهیلات را افزایش دهد.
اصلانی گفت: مهمترین معضل برای دستیابی مردم به مسکن مناسب تامین مالی است و از آنجا که این تامین از طریق بانک مسکن صورت می گیرد این یک ابزار خوبی خواهد بود تا صورت های مالی بانک مسکن را بهبود ببخشد .
وی افزود: با توجه به بدهی های زیاد بانک مسکن ایجاد شده صورت های مالی بانک مسکن بهبود بخشد و وام های تبعی وام های بلند مدتی است که بانک مسکن می تواند روی بدهی هاش بگیرد و وضعیت صورت مالی خود را بهتر کند تا بتواند تسهیلات مالی بهتری برای تهیه مسکن به مردم فراهم کند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°