اجرای حدود مجاز معاینه فنی جدید از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:53 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۵۱۰۸۹۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست گفت: از فردا (اول مرداد ماه) حدود مجاز معاينه فني جديد خودروها اجرایي مي شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سعيد متصدي در حاشيه همايش ملي نمايندگان منتخب شوراهاي اسلامي شهرهاي مراكز استاني در جمع خبرنگاران افزود: با اجراي اين طرح حدود مجاز معاينه فني خودروها سختگيرانه‌تر مي شود.

وي گفت: طبق حدود مجاز معاينه فني جديد كنترل كاتاليست ‌و ورودي و خروجي آلاينده خودرو از فردا در شبكه سيمفا (شبكه جامع معاينه فني كشور) اجرا مي‌ شود.

معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست افزود: با اجراي حدود مجاز معاينه فني جديد، لازم است بسياري از صاحبان خودروها اقدام به اصلاح خودرو و رفع نواقص فني آن كنند.

وي با بيان اينكه اميدواريم مردم نيز در اجراي اين طرح مشاركت كافي داشته باشند، گفت: طبيعي است كه با اجراي اين طرح حدود مجاز معاينه فني خودرها سختگيرانه ‌ترشده است و در نتيجه با اجراي آن تعدادي از خودروها نمي‌توانند اين حدود را پاس كنند.

متصدي افزود: صاحبان خودروها بايد براي تعويض كاتاليست‌ها و بهسازي خودروهاي خود اقدام كنند.

وي گفت: در اين خصوص هماهنگي با خودروسازان صورت گرفته است تا تامين كاتاليست‌ها با مشكل مواجه نشود.

معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست افزود: ايجاد «سيمفا» و يكسان‌ سازي اتصال و كنترل خودروها به منظور جلوگيري از تخلفات، بستري را فراهم كرد تا از طريق ارتباط با شماره‌گذاري نيروي انتظامي و دوربين‌ هاي شهري و جاده ‌اي كنترل و برخورد با خودروهاي فاقد معاينه فني صورت گيرد.

وي گفت: حدود مجاز معاينه فني براي خودروهاي انژكتوري و ديزلي سختگيرانه‌تر شده و براي خودروهاي سنگين كه مربوط به وزارت راه و شهرسازي است حدود مجاز تعيين و ابلاغ شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°