کنایه ولایتی به وزارت علوم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:32 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۵۱۰۹۰۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حذف دو هزار و 900 رشته محل دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم که به نحوی تعطیل کردن واحدهای آموزشی است، هنر نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اکبر ولایتی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست های سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین ظرفیت علمی را دارد و می تواند حرف اول را در کشور بزند و این دانشگاه باید به خوبی مدیریت شود.
 
او افزود: رشته هایی که در منطقه یا شهری کارآیی نداشته و یا داوطلب ندارد می توان به جای آنها، رشته هایی را ایجاد کرد که برای آن منطقه یا شهر مفید باشد.
 
ولایتی، تعطیل کردن یک واحد آموزشی را به منزله پاک کردن صورت مساله، دانست و گفت: در پی اقدام وزارت علوم برای حذف رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، 205 نفر از نمایندگان مجلس با امضای خود از دانشگاه آزاد حمایت کردند که ما از سیاست مجلس و امضا کنندگان این نامه حمایتی تشکر می کنیم.
 
او با بیان اینکه در انتخاب فرهاد رهبر به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد، سخنان بسیاری گفته شد و برخی ابراز خوشحالی یا اظهار نگرانی کرده اند، افزود: فرهاد رهبر فردی با سابقه طولانی مدیریت در دانشگاه تهران بوده و چندین سال ریاست معتبرترین دانشگاه دولتی کشور را برعهده داشته است.
 
ولایتی گفت: جایگزین کردن دانشگاه آزاد با دانشگاهی که پشتوانه سیاسی دارد و از نظر علمی قوی نیست، موجب تنزل علم می شود و دانشگاه آزاد به سمت تولیدات علمی به صورت کاربردی و پژوهش و تحقیق پیش می رود.
 
او افزود: در حوزه پژوهش توقع آن است که اقتصاد دانش محور عملیاتی شود و در واقع پژوهش ها به سمت کاربردی شدن پیش رود و مقالات علاوه بر چاپ در مجلات معتبر بین المللی، به تولید واشتغال هم منجر شود.
 
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: باید کاری کنیم تا مسیر رشته هایی مقاطع کاردانی و کارشناسی که داوطلب ندارد و یا مفید برای جامعه نیستند به سمت تربیت تکنسین هدایت شود.
 
ولایتی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید فرهنگ ایرانی اسلامی را ترویج دهد، افزود: باید این دانشگاه مکمل مسجد، حوزه و مراکز مذهبی باشد و فرهنگ ایرانی اسلامی در این مرکز اموزشی ترویج یابد.
 
در این مراسم از خدمات علی محمد نوریان در مدت سه ماه سرپرستی دانشگاه آزاد تجلیل و فرهاد رهبر رسما به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.
 
تایید نشدن تعدادی از کدرشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سوی شورای گسترش آموزش عالی، موجب گلایه مسئولان دانشگاه آزاد از دست اندرکاران آموزش عالی و وزارت علوم شده است.
 
وزارت علوم حدود دو هفته قبل با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از مجموع دو هزار و 780 رشته محل بازنگری شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، تعداد هزار و 541 مورد فقط برای «یکبار پذیرش» در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ مورد تایید قرار گرفته است.
 
مسئولان دانشگاه آزاد در تلاشند بقیه رشته محل های کارشناسی ارشد این دانشگاه را نیز به تایید شورای گسترش برسانند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°