افزایش 600 درصدی سوء‌استفاده جنسی از آوارگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:34 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۵۱۰۹۲۱
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
شمار آوارگانی که در مسیر مهاجرت غیرقانونی و پرمخاطره خود از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا گرفتار گروه‌های قاچاق انسان می‌شوند افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری شین‌هوا؛ سازمان بین المللی مهاجرت در تازه ترین گزارش خود هشدار داد شمار آوارگانی که در مسیر مهاجرت غیرقانونی و پرمخاطره خود از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا گرفتار گروه های قاچاق انسان می شوند و مورد بهره برداری جنسی قرار می گیرند، در سه سال گذشته نزدیک به 600 درصد افزایش یافته است.

در گزارش سازمان بین المللی مهاجرت که تحت عنوان "قاچاق انسان از طریق مدیترانه مرکزی" منتشر شد، آمده است سوء استفاده جنسی از آوارگان و پناهجویانی که در شش ماه ابتدایی امسال از طریق دریای مدیترانه خود را به سواحل ایتالیا رسانده اند به طرز ملموسی افزایش یافته است.
 
طبق گزارش سازمان بین المللی مهاجرت بیشترین آوارگانی که در این مدت مورد سوء استفاده گروه های قاچاق انسان قرار گرفته اند، اتباع نیجریه بوده اند.

سازمان بین المللی مهاجرت افزود: در میان آوارگان و پناه جویان بیشتر دختران جوان و کودکان مورد بهره برداری جنسی قرار می گیرند.
 
این سازمان اعلام کرد: نزدیک به هشتاد درصد از دختران جوانی نیجریه ای که در دو سال اخیر به طور غیرقانونی دریای مدیترانه را طی کرده و به سواحل ایتالیا وارد شده اند، مورد بهره برداری جنسی قرار گرفته اند.
 
طبق گزارش سازمان بین المللی مهاجرت شمار این دختران در سال دو هزار و چهارده نزدیک به یک هزار و پانصد نفر بود اما این رقم در سال گذشته میلادی به بیش از یازده هزار نفر رسید.

طبق اعلام سازمان بین المللی مهاجرت، بسیاری از کودکان و نوجوانان آواره بی سرپرست نیز در سفر پرخطر خود از طریق مدیترانه به دام گروههای قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر و گروه های تبهکار می افتند و بسیاری از آنها مورد سوء استفاده های جنسی قرار می گیرند.
 
سه چهارم از کودکان آواره بی سرپرست در مصاحبه های خود با مسئولان یونیسف اعلام کرده اند در سفر پرمخاطره خود از طریق مدیترانه با خشونت، بدرفتاری یا سوء استفاده های جنسی افراد بالغ روبرو شده اند.

به رغم اجرای برخی تدابیر منطقه ای در مدیترانه که کشورهای اروپایی به منظور مقابله با مهاجرت های غیرقانونی در آبهای این دریا به ویژه در سواحل لیبی به اجرا گذاشته شده اند، هجوم آوارگان به کشورهای اروپایی به ویژه سواحل ایتالیا از طریق مدیترانه کاهش نیافته است.
 
عملیات سوفیا یکی از این تدابیر است که بیست و دوم ژوئن سال دو هزار و پانزده برای مبارزه با گروه های قاچاق انسان و مهاجران در مدیترانه به اجرا گذاشته شد با این حال مهاجرت های غیرقانونی به اروپا از طریق دریای مدیترانه آن طور که انتظار می رفت کاهش نیافته است.
 
در شش ماه ابتدایی سال دو هزار و هفده شمار آوارگان و مهاجران غیرقانونی که پس از گذشتن از دریای مدیترانه خود را به خاک ایتالیا رساندند نزدیک به چهل درصد نسبت به همین مدت در سال گذشته افزایش یافته است. در سال دو هزار و شانزده بیش از یکصد و هشتاد و یک هزار مهاجر غیرقانونی از طریق دریای مدیترانه وارد ایتالیا شدند.

فدریکو سودا، رئیس اداره هماهنگی سازمان بین المللی مهاجرت برای مدیترانه اعلام کرد: تجارت انسان یک جنایت فرامرزی است که زندگی هزاران نفر را از بین می برد و درد و رنجهای بیشماری بر انسان های بیگناه وارد می سازد.
 
مقابله با بهره‌برداری‌های جنسی از آوارگان و پناهجویان موضوع مهمی است که مسئولان سازمان بین المللی مهاجرت از سال ها پیش بر روی آن کار می کنند.
 
سودا افزود: سازمان بین المللی مهاجرت برای همکاری با نهادهای دخیل در مبارزه با جنایات سازمان یافته و حمایت از آنها در این مبارزه، قطعا به تعهدات خود عمل خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°