رونمایی از موتور ملی سه سیلندر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:33 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۰۹۹۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
رونمایی از موتور ملی 3 سیلندر پرقدرت و کم مصرف یورو 6؛ این موتور تا دو سال دیگر به تولید انبوه می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در مراسم رونمایی از موتور ملی سه سیلندر، ستاری، معصومه ابتکار و نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت سخنرانی کردند.
معاون علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: قرارداد ساخت موتور 3 سيلندر قبل از برجام امضاء شد و فكر نمي كردم اجرايي شود.
سورنا ستاري در مراسم رونمايي از نمونه موتور 3 سيلندر افزود: در خودروسازي در آينده كساني مي آيند و كاري مي كنند كه متفاوت از چيزي است كه ما امروز انجام مي دهيم، همه امروز كم كم در حال ورود به عصر خودرو برقي هستند.
وي گفت: هزينه اي كه گوگل روي خودروي هوشمند انجام مي دهد برابر يا بيشتر از كل هزينه اي است كه به تمام خودروسازان انجام مي دهند.
ستاري افزود: نفوذ تكنولوژي روي ساخت قطعه هم خيلي زياد شده است، قالبسازي متحول شده و امروز ساخت هيچ قطعه اي مشكل نيست.
وي گفت: خودرو هوشمند يكي از موضوعات مهم مورد توجه معاونت علمي است و كارهاي خوبي در حوزه خودروهاي برقي و باطري هاي جديد شده است.
ستاري افزود: در آينده جاده هايي داريم كه خودرو درحال حركت شارژ مي شود و آمادگي داريم در اين زمينه با خودروسازان كار كنيم و موضوعاتي است كه براي ما هم جديد است.
وي گفت: امروز استارتاپ ها غوغا مي كنند، امروز كساني در تاكسي هستند كه خودشان تاكسيران نيستند و ممكن است كساني وارد خودروسازي شوند كه تا بحال خودروساز نبوده اند.
ستاري افزود: بزرگترين ويژگي  نعمت زاده كه به حق پدر صنعت به ايشان اطلاق شده پيگيري ايشان است، من اميدي به اجراي اين طرح نداشتم اما خوشحالم كه سايپا به ميدان آمده است و اميدوارم روزي توليد انبوه آن را ببينيم.
 
معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم در این مراسم گفت: دولت  توجه ویژه ای به محیط زیست دارد و از امروز حساسیت بیشتری به موضوع معاینه فنی خودروها اعمال می شود.
او  در رابطه با رونمایی  موتور ملی  3 سیلندر گفت: مسئله محیط زیست به  کیفیت زندگی انسانها مربوط می شود و لاجرم خودرو سازان ما هم همگام با تحولات دنیا باید پیشرو باشند. 
 
نعمت زاده هم با بیان اینکه موضوع نوآوری بحث جدی است که کمتر مور توجه قرار گرفته است،گفت: ما خوشحالیم که بحث شرکت های دانش بنیان و شرکت های پیشرفته در این چند سال طراحی شده است.
او گفت: گرچه قانون و مصوبه شرکت های دانش بنیان و پیشرفته مربوط به سال های گذشته است ولی حرکت آغازین آن در این دولت و کمک های معاون علمی، فناوری رئیس جمهور صورت گرفته است .
او گفت: بعد از برجام، هیچ مانعی در ارتباط با شرکت های جهان در بخش فناوری، صنعت و تجارت نداریم. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°