واعظی: زیرساخت های شبکه ملی آماده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:53 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۰۳۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات آماده است گفت: در حال حاضر از کمبود محتوای ساختاری رنج می بریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمود واعظی در مراسم بهره برداری از فاز سوم شبکه ملی اطلاعات افزود: آنچه امروز کمبود داریم درباره محتوای ساختار است که دغدغه رهبری نیز می باشد و همچنین در ارتباط با خدمات گسترده است.
 
او گفت: باید اپلیکیشن و پلتفرم های مختلفی را در داخل کشور تجهیز کنیم تا مردم همه نیازمندهای خود را برطرف کنند.
 
واعظی افزود: امروز نگرانی های من بحث زیرساخت به آن معنا نیست و در این چند ماه در این خصوص شروع خوبی داشتیم و در این مدت همه تلاش خود را کردیم که مقرراتی که موانع ایجاد می کند، برطرف کنیم و مقررات تشویق کننده جایگزین کنیم.
 
وزیر ارتباطات گفت: آنچه که از قبل از انقلاب در ایران در بحث شبکه انتقال تا ابتدای این دولت کار شده بود حجم ظرفیت برای شبکه انتقال داشتیم حدود 900 گیگ بود که در عرض چهار سال تمام فعالیت های 50 سال گذشته 11 برابر شده است.
 
او در ادامه افزود: همچنین در بحث شبکه آی پی کشور 124 بود امروز در این چهار ساله گذشته 16 برابر شده است.
 
واعظی گفت: در کشور یک یا دو شهر نسل 3G برخوردار بودند اکنون بیش از هزار شهر از تلفن همراه نسل سوم یعنی 3G برخوردارند و در واقع هیچ کدام از شهرها نیز تلفن همراه نسل 4G یا نسل چهارم نداشتند که اکنون بیش از 750 شهر از تلفن همراه نسل چهارم برخوردارند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°