گفتگوی 18:30/ پایان کار موتورهای دودزا با طرح ترافیک موتورسیکلت ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:35 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۱۰۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
داشتن معاینه فنی و فرسوده نبودن شرط لازم برای ثبت نام در طرح ترافیک موتورسیکلت ها و گامی موثر برای کاهش آلودگی هوای پایتخت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مصطفی قنبر نژاد رئیس اداره صدور آرم طرح ترافیک شهر تهران با اشاره به راه اندازی سامانه ای با هدف ساماندهی کلیه موتورسیکلت سواران پایتخت گفت: مالکان موتورسیکلت های شهر تهران می توانند با مراجعه به سایت http://motorcycle1396.tehran.ir اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.
 
گفتگوی 18:30/ پایان کار موتورهای دودزا با طرح ترافیک موتورسیکلت ها

او گفت: شراط لازم برای ثبت نام اطلاعات در این سامانه داشتن معاینه فنی و عدم فرسودگی موتورسیکلت است که شخص بعد از مراجعه و ثبت نام، کدپیگیری خود را از سامانه دریافت می کند.

رئیس اداره صدور آرم طرح ترافیک شهر تهران با اشاره به اینکه مرحله اول طرح ترافیک موتورسیکلت های پایتخت از امروز تا 15 مرداد ماه ادامه دارد، افزود: تمدید این تاریخ بستگی به متقاضیان دارد اما توصیه ما به همه موتورسیکلت سواران این است که اگر می خواهند در محدوده طرح تردد کنند باید در این سامانه ثبت نام کنند.

او با بیان اینکه در روز نخست ثبت نام استقبال خوبی از این طرح شده است، افزود: بالغ بر 4000 نفر امروز به سایت مراجعه و اطلاعات 3500 موتورسیکلت هم ثبت شد.

او با اشاره به اطلاعاتی که باید در این سامانه ثبت شود، گفت: ثبت نام و نام خانوادگی، کدملی، سال تولید موتورسیکلت به همراه آدرس سکونت، محل کار و محدوده تردد فرد از جمله اطلاعاتی است که صاحبان موتورسیکلت باید در این سایت ثبت کنند.

قنبر نژاد با بیان اینکه همه می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و هیچ محدودیتی برای ثبت نام وجود ندارد، افزود: ما در این مرحله فقط اطلاعات موتورسیکلت ها را جمع آوری و جهت تصویب عوارض به شورای شهر ارسال می کنیم، اطلاعات ما نشان می دهد که بیش از 3 میلیون موتورسوار در سطح شهر تهران تردد می کنند.

او افزود: برای کسانی که از این ثبت نام جا مانده اند تمهیداتی در نظر گرفته شده که متعاقبا اعلام می شود.

رئیس اداره صدور آرم طرح ترافیک شهر تهران با اشاره به اینکه این اداره مکلف به کنترل معاینه فنی و اعطای مجوز برای ورود به منطقه طرح ترافیک پس از اخذ عوارض است، گفت: موتورسیکلت هایی که معاینه فنی ندارند نمی توانند در این سامانه ثبت نام کنند، این امر اقدامی در جهت کنترل آلودگی هوای تهران است.

او گفت: در شورای شهر اخذ عوارض مورد توجه بوده لذا بعد از ارائه گزارش و اخذ عوارض این طرح اجرایی می شود.

قنبر نژاد با اشاره به قوانین موجود برای معاینه فنی و سن فرسودگی افزود: معاینه فنی بعد از 5 سال از تاریخ ساخت تولید الزامی و سن فرسودگی هم 8 سال است که بعد از سپری شدن این زمان یک چنین موتور فرسوده ای حق ورود به منطقه طرح ترافیک را ندارد.

او گفت: بررسی ها نشان می دهند که 32 درصد از آلودگی هوای شهر تهران مربوط به موتورسیکلت هاست.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°