نقش شرکتهای دانش بنیان در اقتصاد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:20 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۱۴۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان گفت: در 10 سال گذشته شرکت های نوظهور دانش بنیان نقش پررنگی در اقتصاد جهانی پیدا کرده اند بطوری که قبلا فقط شرکت های بزرگ نفتی این نقش را داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید محمدصاحبکار خراسانی، رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان در برنامه روی خط خبرگفت: در طول چند سال گذشته در کشور ما مانند کشورهای دیگر که در حوزه اقتصادهای نوظهور  مطرح هستند، به قشری از فعالان اقتصادی که شرکت های فناوری دانش بنیان نام گرفته است کارها و کمک هایی صورت گرفته است.
او گفت: نقش این شرکت ها که پدیده نوظهور در سطح بین الملل هستند در طول ده سال گذشته در اقتصاد جهانی نقش پررنگی به خود گرفته اند که وقتی قدرتها و شرکت های بزرگ را در سطح بین الملل مقایسه می کنیم می بینیم تغییر ماهوی در فعالیت این شرکت ها ایجاد شده است.
خراسانی گفت: بعنوان مثال در ده سال گذشته شرکت های بزرگ را شرکت های نفتی تشکیل می دادند که در طول همین مدت شرکت های نوظهور ی مانند اپل، گوگل و شرکت هایی دیگری خود را نمایان کرده اند که توانسته اند تولید ثروت بالای همراه با اشتغال زایی قابل توجهی داشته باشند.
او گفت: تمام دولت ها در دنیا برنامه هایی برای کمک و تسهیل این شرکت ها در دستور دارند، که در کشورما هم در سال های گذشته عزم ملی برای حمایت از این شرکت های نوظهور انجام شده است.روی خط خبر
رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان گفت: در مجلس شورای اسلامی قانون خوبی برای حمایت از شرکت های فناوری دانش بنیان به تصویب رسیده است و تمام شرکت های ذینفع به فرایند اجرایی این قانون کمک های فراوانی کرده اند و معاونت علمی فن آوری رئیس جمهور مهمترین برنامه خود را اجراء این قانون و حمایت از شرکت های دانش بنیان می داند و سعی دارند تمام دستگاه ها را به پای این موضوع بیاورند.
او گفت: کارگروهی بنام ارزیابی شرکت های دانش بنیان که دوازده عضو از وزراتخانه های مختلف عضو آن هستند که سیاست گذاری کلان اجرایی این قانون را به نوعی در هئیت وزیران و در سطح این کار گروه انجام می دهد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°