آغاز پنجمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:37 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۱۵۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
پنجمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امروز، مهدی شمس متهم ردیف دوم پرونده نفتی ادامه دفاعیات خود را در دادگاه ارائه خواهد کرد.
در 4 جلسه گذشته مهدی شمس بخشی از دفاعیات خود را درباره سهام شرکت همواپیمایی اونور ایر ترکیه‏‌, قراردادهای نفتی و ارسال محموله های نفتی به برخی کشورها ارائه کرد.
در این جلسه دادگاه همچون جلسات گذشته، متهمان و وکلای آنها، وکلای شرکت نفت و وکلای بانک مسکن حضور دارند.
دادگاه های رسیدگی به اتهامات مهدی شمس متهم ردیف دوم و حمید فلاح هروی متهم ردیف دوم پرونده نفتی از 17 تیر امسال آغاز شد و در شعبه 28 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار می شود.
تاکنون 4 جلسه دادگاه برگزار شده و متهم ردیف دوم  دفاعیات خود را در برابر کیفرخواست مطرح شده ارائه کرده است.
دادگاه های رسیدگی به پرونده نفتی سال 94 در 25 جلسه علنی و 1 جلسه غیر علنی با حضور بابک زنجانی متهم ردیف اول ، مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده به ریاست قاضی صلواتی و در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد.
بابک زنجانی با حکم دادگاه انقلاب ، مفسد فی الارض شناخته و به اعدام، رد مال و جزای نقدی معادل یک چهارم مبلغ رد مال محکوم شد.
بابک زنجانی از حدود 8 هزار میلیارد تومان بدهی خود به وزارت نفت ، دو هزارمیلیارد تومان را از محل واگذاری اموال و شرکت‌هایش، تسویه کرده است؛ البته وزارت نفت مدعی است بدهی زنجانی با احتساب ضرر و زیان به حدود 12هزار میلیارد تومان می‌رسد.
اوایل آذر 95 حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور تایید شد و البته این حکم برای مهدی شمس و حمید فلاح هروی دو متهم دیگر این پرونده نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.
اواخر سال 95 نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده یعنی (ع.ز.م) که گفته می‌شود نقشی کلیدی در ماجرای فروش نفت داشته، دستگیر و به کشور برگردانده شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°