جدیدترین روش قاچاق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:04 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۱۶۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
ماموران گمرک ایران در جدیدترین عملیات مبارزه با قاچاق کالا موفق به کشف انواع مشروبات الکلی از داخل عروسک شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از گمرک ایران؛ این مشروبات الکلی به شکل بسیار ماهرانه در داخل عروسک جاسازی شده بود که با هوشیاری ماموران حوزه مسافری گمرک مشهد، کشف و ضبط شد.
این مسافران که از باتومی گرجستان وارد فرودگاه مشهد شده بودند در گیت های مسافری با هوشیاری ماموران گمرک متوقف و ماموران گمرک به کالاهای همراه این مسافران مشکوک و در بازرسی های بیشتر با تعدادی عروسک مواجه شدند.
در بررسی های بیشتر مشخص شد در لابه لای این عروسک ها انواع بطری های مشروبات الکلی جاسازی شده است.
تعداد مسافرانی که قصد داشتند با این شگرد مشروبات الکلی به کشور قاچاق کنند سه نفر بودند و در مجموع 36 بطری انواع مشروبات الکلی در سایزهای مختلف از این مسافران کشف و ضبط شد که تمامی این مشروبات الکلی در داخل انواع عروسک جاسازی شده بود.
فعالیت های گمرک ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا طی سالهای اخیر مورد توجه سازمان های بین المللی بوده و بر اساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) گمرک ایران در کشف انواع مواد مخدر رتبه نخست را کسب کرده است.
مرکز اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) عملکرد گمرکات در بخش مبارزه با قاچاق سایر کالاها را نیز ارزیابی و اعلام کرده که از این نظر گمرک ایران رتبه دوم را کسب کرده است.
این ارزیابی ها شامل آخرین روشهای قاچاق و مسیرهای ترانزیت مواد مخدر و پیش سازها، سوخت، گونه های درحال انقراض ، جرائم زیست محیطی،  کشفیات مواد نوظهور (NPS )، دارو ، کالاهای تقلبی وسایرموارد مرتبط می شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°