تاکید عبداللهیان بر همکاری های بیشتر ایران و روسیه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۵۱۱۲۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران گفت: روسیه با توجه به مذاکرات سازنده با ایران باید نقش بیشتری در تحولات منطقه ایفا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان عصر روز دوشنبه، 2 مرداد با گنادی اسکلار رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران در دومای دولتی روسیه دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران با روسیه را روابطی ممتاز خواند و گفت: امروز روابط تهران و مسکو در سایه اراده رهبران دو کشور به خوبی رو به رشد است.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل بر همین اساس تصریح کرد: در فضای کنونی رشد روابط مجلس شورای اسلامی، کمیسیون های تخصصی مجلس و به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه آمادگی هرگونه همکاری برای کمک به توسعه مناسبات دو کشور در تمام زمینه ها را دارد.
وی در ادامه  با اشاره به همکاری های اثرگذار و حایز اهمیت ایران و روسیه در پرونده سوریه خاطرنشان کرد: با توجه به دیدگاه های مشترک و نقش اثرگذار جمهوری اسلامی ایران و روسیه در حل مسائل مربوط به منطقه، افزایش همکاری های فی ما بین تهران و مسکو در جهت حل سایر بحران ها فرصت مناسبی است که باید از آن بهره برد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان تجربه مذاکرات و توافقات دیپلماتیک خود در مباحث منطقه ای با همتای روسی را مثبت و سازنده خواند و اضافه کرد که روسیه باید در شرایط کنونی نقش بیشتری در تحولات منطقه ایفا کند.
در ادامه این دیدار، گنادی اسکلار رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران و عضو کمیسیون انرژی در دومای دولتی روسیه با اشاره به آمادگی دولت و مجلس کشورش برای تقویت روابط دو کشور گفت: روسیه از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف از جمله حوزه انرژی، همکاری های مردمی دو کشور و به ویژه ایجاد مکانیسم مالی مناسب جهت تقویت روابط اقتصادی دو کشور استقبال می کند.
عضو کمیسیون انرژی در دومای دولتی روسیه همچنین از همکاری های کمیسیون های انرژی مجالس دو کشور استقبال کرد.
گنادی اسکلار درباره اعمال تحریم های سنای امریکا در مورد ایران و روسیه خاطرنشان کرد: نتیجه تحریم های مشترک امریکا درمورد جمهوری اسلامی ایران و مسکو به رغم خواست و اراده امریکا، گسترش و بسط همکاری ها میان دو کشور ایران و روسیه بوده است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران در دومای دولتی روسیه در پایان از تصویب قانون محافظت از سرمایه گذاری های مشترک ایران و روسیه در مجلس دومای این کشور خبر داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °