مشکلات اقتصادی مهمترین چالش کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:58 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۲۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
رئیس مجلس مهمترین چالش پیش روی کشور را مشکلات اقتصادی برشمرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علی لاریجانی در اجلاس سراسری هیئت امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: هیئت امنای دانشگاه های علوم پزشکی دارای اختیارات قانونی خاصی هستند که به هیچ دستگاهی این اختیارات داده نشده است. رئیس مجلس از هیات امنای دانشگاههای علوم پزشکی خواست با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور تصمیم های بزرگ و تاثیر گذار بگیرند. 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در قانون آمده است که دانشگاه ها می توانند بوسیله هیأت امنا بدون رعایت قوانین عمومی کشور و صرفاً با مصوبات هیات امنا اداره شوند که این موضوع به علت سطح رشد دانشگاه ها است و باید اختیار اداره را به خود آنها داد.
علی لاریجانی گفت: رتبه ایران در رشد ناخالص داخلی در 24 کشور منطقه 10 است و در جهان رتبه 84 را دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه سوسیالیستی در کشور حاکم است گفت: رتبه نرخ بیکاری ایران در بین 105 کشور جهان 90 و رتبه نرخ تورم کشورمان در بین 189 کشور 158 است بنا براین وضع اقتصادی کشور به تحول نیاز دارد.
وی افزود: هزینه های جاری کشور بالاست و خدمات گران عرضه می شود که با این وضع ما به چشم انداز نخواهیم رسید. 
 
 رفت و آمد وزرا به مجلس برای حضور در کابینه خلاف واقع است
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به انتشار اخباری در برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه معامله‌ای بین دولت و مجلس درمورد انتخاب وزرا در کابینه دولت دوازدهم صورت گرفته است، افزود: دیروز در یکی از روزنامه‌ها دیدم که تیتری با عکس بنده و آقای روحانی منتشر کرده بود مبنی بر اینکه وزرا برای اینکه در دولت بعد حضور داشته باشند به بهارستان می‌آیند و معاملاتی انجام می‌دهند که این خلاف واقع است.
رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیری را سراغ ندارم که در این مدت به مجلس آمده باشد و بگوید که هر طور شده بنده را در دولت بعدی راه دهید، افزود: البته بعضی از وزرایی که موفق عمل کرده‌اند به مجلس آمده‌اند و گفته‌اند که نمی‌خواهیم در دولت بعدی بمانیم که یکی از همین افراد آقای قاضی‌زاده هاشمی است، اما ما اصرار کردیم و به ایشان گفتیم که شما در دولت بمانید.
آقای لاریجانی در بخشی از سخنانش به ذکر خاطره ای از قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت پرداخت و گفت: من در گذشته آشنایی با وزیر بهداشت نداشتم، حتی ذهنیتم به وی مثبت نبود ولی خانواده ما با ایشان آشنایی داشت.
وی افزود: در جلسه ای که با آقای ناطق نوری داشتیم وزیر بهداشت را دیدم. آقای قاضی زاده هاشمی چشم پزشک است و چشم سیاسیون را عمل می کند شاید به همین دلیل است که وضع سیاسی کشور ما به اینگونه است!
آقای لاریجانی گفت: من بعدها فهمیدم آقای قاضی زاده هاشمی آدم معقول و منطقی است و از آنجا بود که ارتباطمون با هم بیشتر شد.
وی ادامه داد: ما هیچ نسبتی با کسی نداریم که در رسانه‌ها می‌نویسند وزرا به مجلس آمده‌اند، بلکه این کارها معکوس عمل کردن است.

ادامه دارد 
 
این خبر در حال تکمیل است...

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°