آمریکا در تکاپوی تحریم های بیشتر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:04 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۲۷۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه طرح دو حزبی مقابله با کشورهای متخاصم از طریق تحریم موسوم به HR3364 را به منظور تحریم ایران، روسیه و کره شمالی به رای می گذارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه اینترنتی مجلس نمایندگان آمریکا گزارش داد ایران، روسیه و کره شمالی با مجموعه ای از اقدامات جنگ طلبانه از جمله آزمایش موشک های بالستیک قاره پیما، حمایت از سازمان های تروریستی و مداخله در کشورهای همسایه، امنیت ملی آمریکا را تهدید و ثبات جهانی را تضعیف می کنند. به همین منظور مجلس نمایندگان روز سه شنبه درباره «طرح دو حزبی مقابله با کشورهای متخاصم از طریق تحریم HR3364 » به منظور استفاده از اهرم اقتصادی و سیاسی برای پاسخگو قرار دادن آنها رای گیری می کند.
ده دلیل برای حمایت از این طرح وجود دارد:
1. این طرح ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) و اولیگارش های وی (بازرگانان ثروتمند دارای نفوذ سیاسی) را با هدف قراردادن فساد مالی، بخش های کلیدی اقتصاد روسیه از جمله فروش سلاح و صادرات نفت و گاز و همچنین عاملان نقض فاحش حقوق بشر را در این کشور تحریم می کند.
2. این طرح هر کسی را که در برنامه موشکی بالستیک رژیم ایران مشارکت دارد هدف قرار می دهد، هدف از این برنامه تولید موشک های قادر به حمل کلاهک هسته ای است.
این طرح برنامه موشکی بالستیک و هسته ای کره شمالی را با قطع دسترسی رژیم کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به دلار تحت فشار قرار می دهد.
4. این طرح تحریم های موجود علیه روسیه را به سبب مداخلاتش در اوکراین و حملات سایبری علیه آمریکا و دموکراسی های دیگر و همچنین اعمال تحریم های جدید به منظور تقویت رژیم آدم کش اسد در سوریه تقویت می کند.
5. این طرح تخفیف تحریم های روسیه را مشمول بازبینی کنگره آمریکا قرار می دهد.
6. این طرح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به سبب حمایتش از تروریسم که تهدیدی مستقیم برای آمریکا و متحدان ما از جمله اسرائیل است، تحریم می کند.
7. این طرح چندین بند کلیدی در طرح اصلی سنا را شفاف سازی می کند که می توانست به کارفرماها و تولیدکنندگان صدمه بزند و در واقع اولیگارش های انرژی روس از آن منتفع می شدند.
8. این طرح توانمندی کره شمالی را برای انجام تجارت غیرقانونی از طریق برخورد با صنعت کشتیرانی این کشور و دسترسی آنها به بنادر بین المللی محدود می کند.
9. این طرح به تقویت امنیت انرژی در اروپا و بهبود همکاری با متحدان ما به منظور مقابله با نفوذ روسیه در اروپا کمک می کند.
10. این طرح افرادی را تحریم می کند که به عنوان نیروی برده برای کره شمالی به کار گرفته می شوند؛ نیروهایی منبع میلیاردها دلار برای رژیم کیم به شمار می آیند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°