"بی بی سی" رسانه تفرقه افكن در افغانستان معرفی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:59 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۳۵۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
رئيس كميته مصونيت خبرنگاران افغانستان بی بی سی را يك رسانه تفرقه افكن در اين كشور اعلام كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«نجيب الله شريفی» در يك نشست خبری در كابل با استناد به گزارش های بی بی سی گفت: محتوای گزارش های اين رسانه با توجه به اوضاع فعلی افغانستان، تفرقه انگيز است و اين نهاد اجازه نمی دهد بی بی سی به برنامه های تفرقه افكنانه خود ادامه دهد.
 
وی با بيان اينكه شبكه خبری بی بی سی به مسايل مذهبی شيعه و سنی در افغانستان دامن می زند، افزود: عبارت حمله در منطقه شيعه نشين كابل به عنوان مصداقی از رفتارهای اختلاف افكن اين رسانه است.
 
شريفی با بيان اينكه منطقه شيعه نشين و سنی نشين در افغانستان مفهومی ندارد، گفت: افغانستان مانند عراق و سوريه نيست كه در اين كشور بتوان به مسايل شيعه و سنی دامن زد و ما به ادامه اين چنين تبليغاتی اجازه نخواهيم داد.
 
رئيس كميته مصونيت خبرنگاران افغانستان با اشاره به خشونت های اعمال شده به خبرنگاران در شش ماه نخست سال 2017 ميلادی تاکید كرد: در اين مدت 12 خبرنگار در افغانستان كشته 5 خبرنگار بازداشت و 6 خبرنگار ديگر تهديد شدند.
 
شريفی با بيان اينكه در شش ماه گذشته 73 مورد خشونت ضد خبرنگاران ثبت شده است، گغت: افراد وابسته به دولت افغانستان، گروه های طالبان و داعش به ترتيب بيشترين خشونت را بر خبرنگاران و دست اندركاران رسانه های جمعی اعمال كرده اند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°