فرانسوا دولاتر: رژیم صهیونیستی مسئولیت اشغالگری خود را بپذیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:23 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۱۳۸۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
نماینده فرانسه در سازمان ملل وضع بحرانی کنونی سرزمین های اشغالی را موید هشدارهای این کشور خواند و مذاکره را تنها راه حل برای برقراری صلح دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نماینده فرانسه در سازمان ملل تاکید کرد: مناقشات سیاسی بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی نباید به مناقشات لاینحل مذهبی مبدل شود.
 
فرانسوا دولاتر وضع بحرانی کنونی سرزمین های اشغالی را موید هشدارهای این کشور  خواند و  مذاکره را تنها راه حل برای برقراری صلح دانست.
 
دولاتر افزود: گذر زمان از خطر مناقشات بین فلسطینی ها و اسرائیل نکاسته است،
 
نماینده فرانسوی در سازمان ملل همچنین تاکیدکرد: بحران بسیار شدید در سرزمین اشغالی، تهدیدی همیشگی برای امنیت بین المللی است. این بحران حل نشده، به دلیل اهمیت، وسعت، جنبه های نمادین و جایگاهی که در افکار عمومی دارد، به بحرانی پایدار مبدل شده و از مرزهای اسرائیل و فلسطینی ها فراتر رفته است.
 
وی افزود: هر افزایش تنشی در این مناقشات، خطر بی ثباتی در این منطقه غیرقابل کنترل را در پی دارد. به همین دلیل ما نمی توانیم به وضع کنونی و سرپوش گذاشتن بر پسرفت دائمی در منطقه و در اذهان عمومی، قانع باشیم.
 
دولاتر افزود: بحران در قدس، با توجه به اهمیت معنوی، مذهبی و نمادین مسجد (الاقصی) ثابت می کند که امکان بروز تنش در هر لحظه ای در منطقه و ورای آن وجود دارد.
 
وی در ادامه گفت: اگر اقدامی انجام نگیرد، تنش ها در سرزمین اشغالی احتمالا به مناقشاتی جدید و مرگبار منجر خواهد شد. نوار غزه در عرض کمتر از ده سال، سه بار چنین  تنش هایی را تجربه کرده است. هیچ کس نمی تواند تکرار چنین تجربه ای را بپذیرد. اسرائیل باید تمامی مسئولیت های خود را به عنوان اشغالگر بپذیرد.
 
دولاتر خشونت های کنونی در سرزمین های اشغالی را نپذیرفتنی خواند و تاکید کرد: مرگ ده نفر در روزهای اخیر در محوطه مسجد الاقصی در جریان سوءقصدها و درگیری های قدس و سرزمین های فلسطینی تصویری غم انگیز و جدید است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°