ایران میزبان المپیاد جهانی کامپیوتر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:06 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۴۵۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
از شنبه؛
سخنگوی المپیاد کامپیوتر 2017 گفت: 320 نفر از 85 کشور جهان به مدت یک هفته با هم رقابت خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حمیدرضا عظمتی در نشست خبری المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 که به میزبانی ایران برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مراسم شنبه 7 مرداد 96 در برج میلاد تهران برگزار می‌شود و در روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه دو آزمون به مدت زمان 5 ساعت برای دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در سال 2012 تیم اعزامی ایران به المپیاد جهانی کامپیوتر پیشنهاد میزبانی این المپیاد را ارائه کرد که در سال 2013 با توجه به درخشش ایرانی‌ها و بررسی‌های انجام شده با این میزبانی موافقت شد.

سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 گفت: در سال 95، دولت ایران که متولی برگزاری این المپیاد است بودجه‌ای را از طریق آموزش و پرورش به آن اختصاص داد و با تصویب مجلس مقدمات اصلی کار آغاز شد.

عظمتی ادامه داد: آموزش و پرورش مجری اصلی برگزاری المپیاد کامپیوتر 2017 است و در این وزارتخانه 10 کارگروه مختلف با 10 مأموریت تشکیل شد و از شنبه آمادگی کامل برگزاری مدارس را خواهیم داشت و جمعه آینده نیز مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

او با اشاره به اینکه المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 از ویژگی‌های خوبی برخوردار است، مطرح کرد: پرتعدادترین تیم‌های شرکت کننده از زمان آغاز برگزاری المپیاد کامپیوتر در سال 1989 تاکنون در این مسابقه حضور خواهند داشت. به گونه‌ای که 85 کشور در قالب تیم‌های 4 نفره در ایران حضور دارند.

مدیر اجرایی و سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 ادامه داد: برای نخستین بار کشور فلسطین در المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 ایران حضور خواهد داشت و مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید رجایی و اساتید دانشگاه شریف در برگزاری این المپیاد همراهی کردند.

او تصریح کرد: دانش آموزان ایرانی که در المپیاد جهانی تحت عنوان تیم ایران حضور دارند بدون کنکور می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

عظمتی گفت: سومین باری است که ایران میزبان برگزاری المپیادهای جهانی است  و در سال‌های گذشته تجربه میزبانی المپیاد نجوم و فیزیک را در کشور داشتیم. همچنین ایران جزء 10 کشور برتر دنیا در حوزه المپیاد کامپیوتر است و با حضور در دوره های مختلف تجارب متفاوتی را کسب کرده‌ایم.

مدیر اجرایی و سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 در خصوص حمایت بنیاد ملی نخبگان از اعضای تیم المپیاد ایران، خاطرنشان کرد: بنیاد ملی نخبگان برای 10 نفر برتری که در تیم ایران حضور دارند تسهیلاتی را در نظر گرفته است به گونه‌ای که این افراد می‌توانند در هر دانشگاهی که تمایل دارند تحصیل کنند. همچنین برگزیدگان مرحله کشوری نیز می توانند در تخصص و رشته مربوطه بدون کنکور در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنند.

او افزود: صدها ساعت برای المپیادکامپیوتر امسال انرژی صرف شده است و تیم منتخب برای برگزاری این المپیاد از میان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها هستند.

عظمتی در پایان خاطرنشان کرد: المپیاد جهانی زیست شناسی 2017 سال آینده هم به میزبانی ایران برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°