راهکارهای تداوم فعالیت‌های فرهنگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:31 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۴۷۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تنها راه تداوم فعالیت‌های فرهنگی در کشور انسجام در میان نهادهای فرهنگی است، اعلام کرد: با تقابل به نتیجه نمی‌رسیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدرضا صالحی امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که به عملکرد خود چه نمره‌ای می دهید، گفت: این باید توسط رئیس‌جمهور و معاون اول انجام شود، اما تلاش ما این بوده است که همزمان چند مسئله را سرلوحه کار خود قرار دهیم از جمله اینکه ثبات و آرامش را در عرصه فرهنگی ایجاد کنیم که الان ثبات نسبی وجود دارد.
 
وی ادامه داد: همچنین در نظر داشتیم که برای اداره امور، تصدی‌گری را به نهادهای صنفی تحویل دهیم که ما در 25 استان انتخابات خانه مطبوعات برگزار کرده ایم و برای هر استان هیئت مدیره برگزیده شد که می تواند از حقوق خبرنگاران و اصحاب رسانه حمایت کند.
 
وزیر ارشاد تأکید کرد: ما خانه سینما را در این دوره تقویت کردیم و در نظر داریم بسیاری از امور اجرایی را به خانه سینما واگذار کنیم و حوزه موسسات و نمایشگاه‌ها را هم به صنف مربوطه خودش واگذار می‌کنیم و از این منظر استراتژی دوم ما تقویت نهادهای صنفی و مردمی در حوزه فرهنگ و هنر بوده که قدم‌های موثری در این زمینه برداشته‌ایم و صندوق هنر را عملاً به خانه سینما،‌ خانه تئاتر و خانه موسیقی واگذار کردیم.
 
صالحی امیری با بیان اینکه تعامل سازنده داشتن با همه اصحاب فرهنگ و هنر در همه اجزای نظام لازم است، گفت: در نظام فرهنگی، با گستردگی نهادهای فرهنگی مواجه هستیم که تنها راه تداوم فعالیت‌های فرهنگی در کشور انسجام در میان نهادهای فرهنگی است و با تقابل به نتیجه نمی‌رسیم.
صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که در کابینه آینده حضور خواهد داشت یا نه؟ گفت: این در حیطه اختیارات رئیس جمهوری است و همه ما تابع تصمیمات ایشان هستیم. اما مهم برای اعضای کابینه، موفقیت رئیس جمهور و دولت است و مهمترین هدفی که دنبال می‌کنیم این است که بتوانیم مطالبات مردم را پاسخ دهیم.
 
وی با بیان اینکه در دهه کرامت در ۷۰۰ شهر برنامه‌های متفاوت و متنوعی تدارک دیده شده است، اظهار کرد: ۵۰۰ برنامه فرهنگی را تعریف کرده‌ایم که در ۷۷ کشور همزمان این برنامه دهه کرامت انجام می‌شود و ما بودجه قرآنی را ۱۰۰ درصد افزایش داده‌ایم و در جلسه‌ای که دیروز با اتحادیه‌های قرآنی داشتم توافق کردیم که در سال آتی در ۴۳۵ شهرستان در سراسر کشور فعالیت‌های قرآنی را گسترش دهیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°