گفتگوی 18:30/واردات گوشت‌های استرالیایی با هدف تنظیم بازار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:44 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۴۸۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
از هفته آینده؛
رئیس اتحادیه مرغ گوشتی، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی و رئیس اتحادیه میوه و تره بار به طور جداگانه دلایل افزایش قیمت مرغ، گوشت و پیاز در بازار را تشریح کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یوسفی رئیس اتحادیه مرغ گوشتی با اشاره به اینکه قیمت امروز مرغ در میادین 7200 و در میدان بهمن 7300 بوده است گفت: این قیمت خیلی خوبی نیست زیرا با قیمت سطح شهرنیز هماهنگ نیست، قیمت مرغ در سطح شهر از 7500 تا 8300 تومان متغیر است.

گفتگوی 18:30/ از بی تقصیری جوجه یک روزه در قیمت صعودی مرغ تا حضور گوشت های استرالیایی در بازار تا 7 روز دیگر

او با اشاره به بالا بودن قیمت تمام شده تولید مرغ در مرغداری ها افزود: برنامه ریز های ما براساس مرغ زنده است، در 8 ماه گذشته قیمت جوجه یک روزه 2500 تومان بوده است؛ اما اینکه این قیمت چقدر باید باشد را باید تولیدکنندگان جوجه های یک روزه، وزارت جهاد کشاورزی و دفتر طیور اعلام کنند، اما قیمتی که جهاد کشاورزی برای جوجه یک روزه اعلام کرده است 1200 است.

او با بیان اینکه قیمت مرغ در بازار گران نیست، افزود: اینکه زمانی مرغ با قیمت 6 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسید دورانی بود که تولیدکننده با ضرر و زیان مرغ هایش را وارد بازار می کرده است، زیرا هزینه پرسنلی 25 تا 30 درصد بالا رفته است.

او افزود: یکی از مشکلات ما این است که قیمت مرغ در سبد مصرفی جامعه اولویت یک است، اینکه قیمت را شورای اقتصاد و ستاد تنظیم بازار تنظیم کند اما هزینه های جانبی و نهاده را جزء عرضه و تقاضا حساب کرده اند درست نیست؛ زیرا هزینه این نهاده ها باید در قیمت نهایی هم لحاظ شود.

گفتگوی 18:30/ از بی تقصیری جوجه یک روزه در قیمت صعودی مرغ تا حضور گوشت های استرالیایی در بازار تا 7 روز دیگر

فارغی دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه مهمان تلفنی برنامه، با بیان اینکه حدود 8 ماه است که قیمت جوجه یک روزه 2500 تومان اعلام شده اما اخیرا شاهد افزایش قیمت مرغ در بازارهستیم گفت: تاثیر قیمت جوجه بر قیمت تمام شده مرغ حداقل 12 و حداکثر 18 درصد است، اینکه می گویند جوجه گران است و همین امر روی قیمت مرغ سایه انداخته،صحیح نیست زیرا اختلاف این تاثیر تنها 6 درصد است.

او افزود: اینکه گفته می شود قیمت مرغ در بازار گران است به این دلیل است که  مرغ را تا پیش از این ارزان خریداری می کردیم اما قیمت منطقی آن 7500 تا 8000 هزار تومان است که نسبت به گذشته گرانتر شده اما این قیمت کاملا منطقی است.

قیمت جوجه یک روزه نوسان دارد و در بازار به دو صورت اعتباری و نقدی داد و ستد می شود که 1200 تومان قیمت خرید اعتباری است، اما به نظر می رسد قیمت منطقی جوجه یک روزه مبلغی بین 1800 تا 1900 تومان است که در این بازه قیمتی هیچ یک از طرفین فروشنده و تولیدکننده دچار ضرر و زیان نمی شوند.

گفتگوی 18:30/ از بی تقصیری جوجه یک روزه در قیمت صعودی مرغ تا حضور گوشت های استرالیایی در بازار تا 7 روز دیگر

ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی دیگر مهمان تلفنی برنامه با اشاره به دلیل گرانی قیمت گوشت در بازار گفت: گوشت گوسفند در این فصل نباید دچار چالش شود که این امر نتیجه مستقیم کشتار ماده مولد است که بارها اطلاع رسانی کرده ایم که نباید این امر محقق شود و از مسئولان می خواهیم به این موضوع رسیدگی کنند.

او افزود: در شرایط کنونی دامداران نیازمند حمایت های دولتی در مورد نهاده ها هستند تا براین اساس داشته هایشان بیشتر شود.

ملکی با اشاره به قیمت امروز گوشت در بازار گفت: لاشه گوشت بدون دنبه در بازار 37 تا 38 هزار تومان عرضه شد که با 10 تا 12 درصد سهم مغازه داران بیش از 40 هزار تومان در اختیار مصرف کننده قرار گرفت.

او افزود: گوشت های آسیای میانه از کیفیت پایینی برخوردارند اما کیفیت گوشت های استرالیایی بالاتر است که تا هفته آینده این گوشت ها وارد بازار می شود که قیمت گوشت را در بازار کنترل می کند.

گفتگوی 18:30/ از بی تقصیری جوجه یک روزه در قیمت صعودی مرغ تا حضور گوشت های استرhttp://irinn.ir/files/fa/news/1396/5/4/56547_159.jpgالیایی در بازار تا 7 روز دیگر

مهاجران رئیس اتحادیه میوه و تره بار سومین مهمان تلفنی برنامه بود که درباره قیمت پیاز در بازار گفت: قیمت کنونی پیاز در بازار بین 3 هزار تا 3 هزار و 500 تومان است که تره باری ها به علت قیمت بالای پیاز عملا سودی روی آن اضافه نکرده اند.

به گفته مهاجران علت گرانی پیاز در بازار عدم کشت این محصول توسط کشاورز بوده و در حال حاضر تنها دو استان نیاز کل کشور را تامین می کنند.

او با بیان اینکه این گرانی پایدار نخواهد بود گفت: فردا از مناطق مختلف پیاز نو وارد بازار می شود که به تدریج قیمت ها را متعادل می کند که تا پایان مرداد شاهد تعدیل کامل قیمت ها در بازار خواهیم بود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°