امریکا می خواهد ما را عصبانی کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:43 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۵۶۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
رئیس مجلس با بیان این که رسانه ها اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند گفت: ایران ظرفیت های خوبی برای پاسخ های گزنده به دشمنان دارد و به موقع از این ظرفیت ها استفاده می کند و مجلس نیز پاسخ مصوبه آمریکایی ها را خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در جمع خبرنگاران خراسان رضوی درباره مصوبه مجلس آمریکا در خصوص تحریم ها گفت: مصوبه آمریکایی ها دربرگیرنده مجموعه ای از مطالب است که شاید قسمت اعظم تحریم هایی است که در گذشته وجود داشته است و در حال حاضر نیز وجود دارد منتها در گذشته براساس فرمان رئیس جمهور آمریکا بوده اما در حال حاضر قانونی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: می توان گفت این موضوع چیز جدیدی نیست و یک بخش هایی به تحریم ها اضافه شده و شیطنت هایی صورت گرفته است که با توافق هسته ای سازگار نیست.

آقای لاریجانی گفت: تردیدی نیست این مصوبه آمریکا نشان می دهد که در مسیر عادی آنها نتوانستند کارشان را جلو ببرند بنابراین با دستپاچگی و عصبانیت بدین مسیر رفتند.
 
رسانه ها اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند
 
رئیس نهاد قانونگذاری افزود: باید متن مصوبه آمریکایی ها آنقدری که واقعی است نشان داده شود، بنابراین رسانه ها و رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند به دلیل اینکه حادثه خیلی سهمگینی نیست، تخلف شده است اما باید توجه داشت تاثیر شایان ذکری در کشور نمی گذارد.

آقای لاریجانی با تاکید بر اینکه با این مصوبه آمریکایی ها مقابله خواهد شد، افزود: مصوبه آمریکایی ها مقدار زیادی جنبه تبلیغاتی دارد و مواد مغذی آن کم است و حواشی زیادی دارد بنابراین باید به این موضوع توجه شود که در دام آنها نیفتیم که قصد دارند مسیر را به سمت دیگری بکشانند.

وی ادامه داد: باید از مزیت های مختلف استفاده کرد تا پاسخ آمریکایی ها داده شود البته در شورای هسته ای به این موضوع توجه شده و متن طرحی که در مجلس در این خصوص یک ماهی روی آن کار شده نیز در حال آماده شدن است که تقریبا نکات قابل توجهی را دربردارد و در حال حاضر در کمیسیون امنیت ملی مجلس پیگیری می شود.

آقای لاریجانی افزود: از آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواسته شده که در این باره جلسه فوق العاده کمیسیون برگزار کند و در هفته آینده موضوع بررسی خواهد شد و پیشنهاد نمایندگان در این خصوص نیز لحاظ می شود و در اولین جلسات رسمی مجلس شورای اسلامی نیز موضوع بررسی خواهد شد.

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: به رسانه ها توصیه می کنم به اندازه ای که واقعیت دارد به مصوبه اخیر آمریکایی ها بپردازند به دلیل اینکه آنها سعی دارند اضطراب ایجاد کنند و روند سرمایه گذاری در کشور را مختل و مردم را ناامید کنند بنابراین باید جنس کار شناخته شود.
 
تاثیر مصوبه آمریکایی ها در زندگی مردم بسیار نازل است
 
آقای لاریجانی گفت: اندازه و میزان تاثیر مصوبه آمریکایی ها در زندگی مردم بسیار نازل است البته اختیاراتی به رئیس جمهور آمریکا برای تحریم های دیگر داده شده است، اما فی الحال خیلی مهم نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل اینکه ازجانب آمریکایی ها تخلفی در اجرای برجام صورت گرفته است باید پاسخ آنان داده شود و این کار به صورت جدی پیگیری می شود.
 
توافق هسته ای، قطعنامه های علیه ایران را هوشمندانه از بین برد

وی ادامه داد: برجام حادثه ای بود که برای دشمنان یک مقدار گران تمام شد و به خاطر داشته باشید در گذشته وفاقی ایجاد کرده بودند که بتوانند به راحتی قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کنند اما توافق هسته ای با هوشمندی این موضوع را از بین برد به طوری که در حال حاضر خیلی از کشورها به آمریکایی ها می گویند به چه دلیل براساس توافق عمل نمی کنید.

رئیس مجلس افزود: مشخصا روس ها و چینی ها اعتراضاتی به رفتار آمریکایی ها داشته اند و برخی از کشورهای اروپایی نیز این موضوع را فهمیده اند که عملکرد امریکایی ها در اجرای برجام صحیح نیست.

آقای لاریجانی گفت: باید توجه داشت آمریکایی ها این توفیق را در سابق داشتند که تصمیم هایی می گرفتند و عملا مانع سرمایه گذاری در ایران می شدند و فضایی ایجاد کرده بودند که کشتی های ما نمی توانستند به راحتی در بندرها حضور داشته باشند و همچنین مشکلاتی در بخش بیمه ایجاد کرده بودند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با وجود رفتار ناشیانه از جانب آمریکایی ها، شرکت مهم فرانسوی توتال در ایران سرمایه گذاری می کند بنابراین مشخص می شود ایران آن فضا را شکسته است.

رئیس مجلس با بیان اینکه برجام یک توافق بین المللی است، گفت: برجام در شورای امنیت مصوب شده است بنابراین یک کشور نمی تواند با مصوبات داخلی خود آن را خراب کند.
 
شکست داعش در منطقه؛ علت تحریم ایران و روسیه

وی ادامه داد: اینکه روس ها در مصوبه اخیر مجلس آمریکا در کنار ایران قرار گرفته اند بیانگر این است که نگرانی آنان بابت چیز دیگری است.

آقای لاریجانی افزود: حوادثی در منطقه روی داده است، ایران و روسیه و برخی کشورها مانند عراق و نیروهای مقاومت این قدرت را پیدا کرده اند که ضربه محکمی به تروریست ها در منطقه بزنند.

وی گفت: حادثه ای که در موصل و حلب روی داد و اینکه داعش با شکست رو به رو شد کار کوچکی نبود و این مهم با کمک جدی ایران صورت گرفت البته روسیه و نیروهای مقاومت نیز به ایران پیوستند تا این توفیق حاصل شد و این باعث شده است اعصاب دشمنان به هم بریزد و ایران و روسیه را تحریم کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دغدغه های ذهنی دشمنان از بابت موفقیت های جمهوری اسلامی است، افزود: برخی از کشورهای منطقه نیز شیطنت هایی داشته اند که حتما ایران ظرفیت های خوبی برای پاسخ های گزنده به آنها دارد و به موقع از ظرفیت ها استفاده می کند و مجلس شورای اسلامی نیز پاسخ مصوبه امریکایی ها را خواهد داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°