آیت الله جنتی: خبرگان رهبری مهمترین رکن نظام است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:54 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۱۵۶۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
آیت الله جنتی صبح امروز در اجلاس مشترک خبرگان رهبری و اعضای کمیسیون های مختلف این مجلس، با تاکید بر اهمیت خبرگان رهبری گفت: این مجموعه بالاترین رکن نظام جمهوری اسلامی ایران است زیرا به طور مستقیم با قلب نظام، یعنی رهبری ارتباط دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس مجلس خبرگان رهبری، افزود: اعضای محترم خبرگان رهبری باید همواره مراقب اوضاع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور باشند به ویژه موضوعاتی که با رهبری نظام مرتبط است.
 رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر انقلابی بودن ارکان مختلف نظام به ویژه خبرگان رهبری گفت: انقلابی بودن باید در عمل باشد و همیشه منویات مقام معظم رهبری در این باره سرلوحه اعمال و رفتارمان قرار گیرد.
 
آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع فتنه اشاره کرد و افزود: اعضای مجلس خبرگان باید در موضوعاتی که مورد حساسیت رهبری قرار دارد دقت کنند و یکی از این موضوعات فتنه است که معظم له بارها در بیاناتشان به آن اشاره داشته اند.
رئیس مجلس خبرگان تأکید کرد: هیچ گاه نباید موضوع فتنه نادیده و فراموش شود و باید همواره ابعاد مختلف فتنه تشریح شود و مراقب باشیم افراد مرتبط با آن در سمت های نظام گماشته نشوند.
آیت الله جنتی با تاکید بر قصد دشمن به براندازی نظام گفت: دشمنان انقلاب و نظام همواره به دنبال براندازی جمهوری اسلامی هستند و چون دریافتند که از بیرون امکانپذیر نیست در پی آن هستند که این کار را از داخل انجام دهند و در واقع هدف اصلی شان اسلام و انقلاب است.
وی افزود: بدون شک آگاهی بخشی و بصیرت افزایی وظیفه اصلی خبرگان رهبری در مواجهه با فتنه های مختلف است.
رئیس مجلس خبرگان در ادامه سخنانش به موضوع تحریم های جدید امریکا ضد کشورمان اشاره کرد و گفت: این تحریم های جدید که گفته می شود تحریم های بی سابقه ای است ثابت کرد که همانطور که رهبری همیشه تاکید داشتند امریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.
وی با اشاره به خدمات ارزنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کشور و نظام در عرصه های مختلف افزود: مگر سپاه پاسداران چه کرده است که آن را تحریم می کنند؟ آیا جز این است که این نهاد فعال همواره در جهت خدمت رسانی به کشور ، مردم و انقلاب در بخش های مختلف امنیتی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلاش های گسترده کرده است؟
آیت الله جنتی در پایان اظهاراتش به انتفاضه جدید فلسطین در اراضی اشغالی و بیت المقدس اشاره کرد و گفت: انتفاضه جدید جوانان فلسطینی باعث شده است که رژیم صهیونیستی دچار نگرانی و ترس شود و این حرکت جدید فلسطینیان ثابت کرد که مقاومت تنها راه ایستادگی در برابر اشغالگری و جنایات رژیم صهیونیستی است.
در جلسه امروز اجلاس مشترک خبرگان رهبری و اعضای کمیسیون های مختلف درباره موضوعاتی چون انتفاضه جدید ملت فلسطین، اقتصاد مقاومتی و رکود فعلی بازار، فضای مجازی، بانک ها و ورشکستگی برخی موسسات مالی و اعتباری و بررسی خطوط قرمز نظام به ویژه در خصوص تحریم های سپاه پاسداران و قدرت موشکی ایران بحث و تبادل نظر شد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°