جلسه مشترک کمیسیون های مجلس خبرگان برگزار شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:32 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۵۷۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
دومین جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اين جلسه براساس تبصره 2 ماده 15 آيين نامه داخلي اين مجلس، با هدف بررسي موضوعات تحريم هاي جديد امريكا عليه ایران؛ مسئله قدس و انتفاضه فلسطين؛ اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال و مسئله ركود؛ آسيب هاي اجتماعي، فضاي مجازي و تهديدات آن؛ خطوط قرمز نظام به ويژه هجمه عليه بنيه دفاعي و قدرت موشكي و راهكارهاي مقابله با كساني كه اين خطوط را ناديده مي گيرند و مسئله بانك ها و ورشكستگي برخي موسسات اعتباري امروز 5 مرداد در دفتر دبيرخانه مجلس  خبرگان    در تهران تشكيل شد.
رئيس مجلس خبرگان رهبري در ابتداي جلسه با تبريك دهه كرامت، به مناسبت دهمين سالگرد ارتحال آيت الله مشكيني رئيس فقيد مجلس خبرگان  از شخصيت ايشان تجليل كرد.
آيت الله جنتي در ادامه با اشاره جايگاه ولايت فقيه در نظام اسلامي از وظايف مجلس خبرگان سخن گفت و تأكيد كرد: مجلس خبرگان رهبري به مثابه قلب نظام است؛ لذا اگر قلب نظام وظيفه اش را به درستي انجام دهد ساير اركان نظام هم درست عمل خواهند كرد.
وي تصريح كرد: اعضاي خبرگان همواره بايد اوضاع اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي كشور را رصد و در وقت مناسب، تدابير لازم را اتخاذ كنند و نقشه هاي خناسان را با همراهي مردم خنثي نمايند.
انقلابي بودن و انقلابي عمل كردن مجلس خبرگان موضوع ديگري بود كه آيت الله جنتي به آن اشاره كرد و افزود: نمايندگان مجلس خبرگان  رهبري هم از حيث جايگاه مجلس خبرگان و هم از حيث جايگاه نمايندگي اين مجلس بايد به مسائل نظام حساسيت داشته باشند و اين حساسيت را به مردم و جامعه منتقل كنند.
رئيس مجلس  خبرگان در بخش ديگري از سخنان خود به مسئله فتنه پرداخت و گفت: ما موظفيم درقبال فتنه و شناسايي ترفندها و توطئه فتنه گران هوشيار باشيم؛ فتنه مسئله اي نيست كه كهنه شود. دشمن به فكر براندازي نظام آن هم با استفاده عناصر خودفروخته در داخل است. بايد نقشه هاي اينها را براي مردم تبيين و تأكيد كرد تا همه به اين باورمندي برسند كه هدف دشمنان و پياده نظام آنان در داخل تضعيف و اضمحلال نظام، اسلام و انقلاب اسلامي است.
فتنه گران به خيال باطل خود دنبال اين هستند كه فاتحه نظام را بخوانند اما بايد بدانند با پشتيباني مردم از نظام مقدس جمهوري اسلامي و رهبر معظم انقلاب اين آرزو را به گور خواهند برد. آيت الله جنتي همچنين با اشاره به تحريم هاي جديد امريكا عليه ایران افزود: با توجه به دشمني استكبار با اصل ولايت فقيه اين تحريم ها در واقع، اقدام عليه ولي فقيه و مقام معظم رهبري است، اما چون نمي خواهند اين را مستقيم بيان كنند بازوهاي رهبري معظم انقلاب از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و تضعيف آن را هدف قرار مي دهند. رئيس مجلس خبرگان  با تاكيد بر مسئوليت علماي بلاد، خطباي جمعه و نمايندگان مجلس  خبرگان  تصريح كرد: وظيفه علما در حفظ نظام اسلامي و دستاورد هاي آن بسيار سنگين است و  امروز اين مسئوليت سنگين بيش از گذشته احساس مي شود.
آيت الله جنتي در پايان با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر آتش به اختيار جوانان مؤمن و دغدغه مند گفت: فرمان آتش به اختيار موضوع جديدي نيست چرا كه در كلمات حضرت امام (ره) نيز بر اين امر تاكيد شده است.
لذا امام راحل و رهبر انقلاب هر گاه احساس كردند ممكن است مسئولان در وظايف خود كوتاهي كنند از جوانان حزب اللهي و معتقد به نظام مقدس جمهوري اسلامي خواسته اند خودشان وارد عرصه شوند و به وظيفه خود عمل كنند.
پس از سخنان آيت الله جنتي، هر يك از اعضا به بيان نظرها و ديدگاه هاي خود درباره دستور كار اين جلسه پرداختند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°