بزرگترین نیروگاه خورشیدی خاورمیانه کلنگ زنی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:24 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۵۸۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
بزرگترین نیروگاه خورشیدی خاورمیانه در ماهان کرمان با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عملیات اجرایی این نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی در مسیر بم به کرمان در زمینی به وسعت ۱۵۰ هکتار اجرا خواهد شد و یکی از بزرگترین نیروگاه های خورشیدی خاورمیانه به شمار می رود.
در حال حاضر استان کرمان با احداث و بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی حائز رتبه اول در کشور از لحاظ دارا بودن نیروگاه خورشیدی است . احداث این نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی ، کرمان را به بزرگ ترین قطب های تکنولوژی فتوولتائیک در خاورمیانه تبدیل می کند.
وزیر نیرو همچنین در ماهان مجتمع نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت تولید ۲۰ مگاوات را افتتاح کرد . این مجتمع نیروگاه های خورشیدی شامل دو نیروگاه تولید برق فتوولتائیک، هر یک به ظرفیت ۱۰ مگاوات است .
کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی زرند ، عملیات اجرایی پست های ۴۰۰ کیلو ولت جیرفت و کهنوج و افتتاح پست ۴۰۰ کیلو ولتی بهرمان از دیگر برنامه های چیت چیان در کرمان است .
چیت چیان در ادامه سفر یک روزه خود به استان کرمان با حضور در شهرستان زرند در آیین کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی زرند شرکت می کند و به صورت همزمان عملیات اجرایی پست های ۴۰۰ کیلو ولت جیرفت و کهنوج هم آغاز می شود.
همچنین با حضور وزیر نیرو پست ۴۰۰ کیلوولتی بهرمان افتتاح می شود. چیت چیان در آخرین برنامه خود در جلسه شورای حفاظت منابع آب که در محل نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان برگزار می شود حضور می یابد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°