زمزمه حضور پسر قذافی در آینده سیاسی لیبی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:58 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۱۶۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
ژنرال «خليفه حفتر» فرمانده ارتش ليبي گفت: سيف الاسلام قذافي فرزند معمر قذافي آزاد و در مکاني امن است که در صورت تمايل می تواند در آينده سياسي ليبي نقش داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  ژنرال حفتر در گفت وگو با روزنامه فرامنطقه اي « الحيات» که امروز منتشر شد، درباره اينکه آيا سيف الاسلام قذافي در منطقه تحت کنترل نيروهاي ارتش و آزاد است؟،گفت: سيف الاسلام شهروندي ليبيايي عادي است و من او را نديده ام اما از زمان آزاديش، تحرکات او را دنبال مي کنم .او در جاي مشخصي است. ما مشکل شخصي با وي نداريم بلکه برعکس به او خوش آمد مي گوييم.
 
حفتر درباره ايفاي نقش سياسي سيف الاسلام در آينده ليبي نيز گفت: چرا که نه، اگر او بخواهد نقش سياسي ايفا کند، مشکلي نيست.
 
او در خصوص توافق با «فايز السراج» رئيس دولت وفاق ملي در پاريس نيز افزود: تلاش ها و اقدام هاي زيادي از سوي فرانسه، مصر، تونس، الجزاير و امارات صورت گرفت و همه در جهت اين روند بود و در نهايت اين توافق حاصل شد.
 
ژنرال حفتر مهم ترين اثر اين توافق را يکپارچه کردن ارتش دانست و گفت: ارتش شمار زيادي نيرو براي آموزش به مصر و ترکيه وديگر مناطق فرستاده بود که آموزششان به پايان رسيده و به ليبي بازگشته اند. شمار زيادي نيز از دانشکده هاي نظامي در داخل فارغ التحصيل شده اند.ما پس از سه سال جنگ، در مرحله سازماندهي نيروها هستيم و پس از به دست گرفتن کنترل همه مناطق، شروع به نام نويسي از نيروهايي مي کنيم که مرتکب جنايت نشده اند و قانون به آن ها اجازه پيوستن به ارتش را مي دهد.
 
او در خصوص طرابلس و چگونگي ورود نيروهاي ارتش به آن نيز گفت: همه نقاط اطراف طرابلس تحت کنترل ما است و نقشه نشان مي دهد ارتش همه مناطق حتي داخل شهر را پوشش مي دهد.
 
ژنرال حفتر خبر پيشنهاد رياست جمهوري از سوي سراج به او را رد کرد و گفت: چنين پيشنهادي مطرح نشده و من و او در اين مرحله به اين موضوع فکر نمي کنيم بلکه هر دو به ليبي مي انديشيم.
 
او افزود: نقش من همانند گذشته خواهد بود، مي خواهيم کشور امن و باثبات شود و نظامي دموکراتيک در آن بر سر کار آيد.
 
نيروهاي وابسته به فرماندهي کل ارتش ملي(تحت فرمان ژنرال حفتر ) اواخر خرداد گذشته، سيف الاسلام قذافي پسر معمر قذافي ديکتاتور پيشين ليبي را آزاد کردند.
 
يکي از گردان هاي وابسته به فرماندهي کل ارتش ملي ليبي اعلام کرد که اين اقدام در پاسخ به درخواست‌هاي وزارت دادگستري دولت موقت ليبي وابسته به پارلمان ليبي و در پي تصويب قانون عفو عمومي صورت گرفت که خواستار آزادي کساني شده است که در ارتکاب جرايم عليه شهروندان دست نداشته اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°