گفتگوی 18:30/ کوا؛ پروژه فتا برای امنیت روانی کودکان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:09 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۶۴۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰
معاون حقوقی و بین المللی پلیس فتا با اشاره به هدف اصلی فتا از این پروژه گفت: ما در تلاشیم تا در غالب این پروژه کودکان را با آسیب ها و فرصت های شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرهنگ حسین رمضانی معاون حقوقی و بین المللی پلیس فتا با اشاره به وقوع بیشترین جرایم در شبکه های اجتماعی گفت: طیف این جرایم متنوع است، از تبلیغات دروغ گرفته تا نقل اکاذیب که به دلیل حجم بالای انتشار اخبار کذب ، مردم در مقابل دیدن و شنیدن همه خبرها سطحی شده اند.
 
گفتگوی 18:30/ کوا؛ پروژه فتا برای امنیت روانی کودکان در مقابل فضای مجازی

او با اشاره به پروژه کوا که به معنای پروژه کودک و اینترنت است افزود: همکاران ما در مدارس مختلف شهر تهران حضور می یابند تا آسیب ها و فرصت های شبکه اجتماعی را بطور صحیح به کودکان آموزش دهند.

معاون حقوقی و بین المللی پلیس فتا با ارائه توصیه ای به خانواده های ایرانی گفت: خانواده ها و والدین باید اطلاعات خود را در حوزه سایبر بالا ببرند تا شکاف دیجتیالی بین آنها با فرزندانشان کم شود که نتیجه آن بروز نسلی فاضل در فضای مجازی خواهیم بود.

سرهنگ رمضانی با اشاره به توسعه روزانه فضای سایبر در جهان گفت: اینترپل اعلام کرده هفته ای 80 هزار کانال فاسد در دنیا در حال تولید است که کاربران به آسانی می توانند به فضای این کانال های مستهجن دسترسی پیدا کنند.

به گفته معاون حقوقی و بین المللی پلیس فتا ریشه بیش از 60 درصد از جرایم موجود در کشور را باید در تلگرام جستجو کرد زیرا این شبکه اجتماعی بستری مناسب برای ارتکاب جرایم است.

او افزود: در مورد تلگران باید تصمیم گیری های جدی صورت بگیرد زیرا روزانه شاهد رشد فزاینده جرایم در این شبکه اجتماعی هستیم، فعالیت تروریستی و پرنوگرافی آنلاین کودکان از جمله جرایم اصلی در این فضای مجازی است.

سرهنگ رمضانی با بیان اینکه فضای مجازی باید به گونه ای در اختیار مردم قرار گیرد که بتواند سودمند باشد نه آنکه امنیت روانی خانواده ها را به مخاطره بیندازد، افزود: از خانواده ها می خواهم در گام اول به امنیت خود فکر کنند زیرا اگر با ناآکاهی وارد این فضا شوند قطعا آسیب می بینند.

گفتگوی 18:30/ کوا؛ پروژه فتا برای امنیت روانی کودکان در مقابل فضای مجازی

کونانی آسیب شناس اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا هم اکنون در حیطه فضای مجازی با مشکلی روبرو هستیم یا خیر؟ گفت: در اجماع جهانی در مورد فضای مجازی به این نتیجه رسیده اند که فضای موجود در شبکه های اجتماعی کاملا خطرناک از آسیب های اجتماعی بالایی برخوردار است، لذا در کشوری مانند آمریکا که مولود یک چنین شبکه های مجازی است قوانین سختی در مورد استفاده از آن تصویب شده که ما هم به تبعیت از آنها باید در این عرصه قوانین محکمی را وضع کنیم تا جامعه را از آسیب های شدید این فضای گسترده در امان نگهداریم.

او با ابراز تاسف از عدم مدیریتی جامع بر روی شبکه های اجتماعی فعال در کشور افزود: با وجود تصویب قوانین محکم در مورد استفاده از شبکه های مجازی در کشوری مانند آمریکا شاهد نرخ بالای جرم و جنایت در ایالات متحده هستیم حال در کشوری مانند ایران که این شبکه ها بدون هیچ محدودیتی در حال سم پاشی در کشور هستند وقوع جرم و جنایت می تواند بالا باشد.

به گفته کونانی آمار جرایم اخلاقی در کشور ما نگران کننده ای است زیرا این فضا تبدیل به پارکی تفریحی برای ارتکاب جرایم اخلاقی شده است.

این کارشناس اجتماعی با اشاره به محدودیت فعالیت این شبکه ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی گفت: ظرفیت فعالیت شبکه های اجتماعی در اروپا و آمریکا یک ششم فعالیشتان در ایران است که این امر نشان دهنده محدودیت های بالای این شبکه های اجتماعی در این کشورهاست.


 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°