تحریم‌های جدید نقض روح و پیکره برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:09 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۷۳۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی:
خطیب نماز جمعه تهران گفت: همه مسئولان اجرایی، تقنینی، قضایی و خبرگان بیان کردند؛ که تحریم‌های جدید نقض روح و پیکره برجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به تحریم های جدیدی که آمریکا کلید زده است، افزود: این تحریم ها تجمیع تحریم های قبلی نیست و خود آنها اعلام می کنند که اشخاص و نهادهای جدید مورد تحریم قرار گرفته اند.

او  گفت: مقام معظم رهبری در همان اولین مذاکراتی که شروع شد بدون هیچ ابهامی فرمودند ما به آمریکایی ها اعتماد نداریم و به آنها اعتماد نکنید و شرایطی قرار دادند که اگر آن روز آن شرایط رعایت شده بود امروز این مشکلات را نداشتیم. 

خطیب نمازجمعه تهران افزود: آمریکایی ها می گفتند که اگر در انتخابات فردی که از نظر آنها انقلابی است رای بیاورد تحریم ها را تشدید می کنند و سایه جنگ بالای سر ما می آید اما دیدید که چنین نشد.

حجت الاسلام صدیقی گفت: برخوردهای آنها نشان می دهد که آمریکا ذاتاً با دین ناسازگاری، با اسلام تضاد و با انقلاب اسلامی عنادی آشتی ناپذیر دارد.

او افزود: آنها از ما راضی نخواهند شد مگر آنکه ما را به سوابق وابستگی، نوکری و کنیزی برگردانند و تا اینها در آرزویشان هست دست از ما برنمی دارند. 

خطیب نمازجمعه تهران گفت: راه علاج مسئله، اقتصاد مقاومتی و خودکفایی داخلی است و آنچه مسلم است این است که فلسفه خلقت شیطان، تکامل ما بوده است زیرا انسان با دشمن ساخته می شود.

 حجت الاسلام صدیقی افزود: این از الطاف خفیه خدا بود که دنیا با ما جنگید و ما به کرامت ها و فتح الفتوحی از لحاظ معنوی، روحیه انقلابی، شهادت، شهامت و بزرگی دست پیدا کردیم که دنیا در نظر ما خوار و قدرت ها کوچک شدند. 

او گفت: ما به خداوند متعال اتکاء پیدا کردیم و 10 سال با شرق و غرب جنگیدیم و وعده خدا را حق دیدیم، امروز هم در این جنگ باید با اتکاء به آیات قرآن و مددهای غیبی پروردگار باورهایمان را تجدید کنیم. 

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه ما قدرت خدا را در دوران دفاع مقدس یافته ایم، افزود: ما در طبس دست خدا را دیدیم و در خنثی شدن توطئه ها دست غیب را مشاهده کردیم، ما امام زمان(عج) و کشتی نجات اهل بیت عصمت و طهارت و دل های شکسته خانواده شهدا و علاقمندان به امام حسین(ع) را داریم.

او گفت: ما چه احتیاجی به این گرگ درنده داریم؟ ما باید از تحریم ها استقبال کنیم اینها ما را می سازد به شرطی که مسئولان ما ایمان جبهه ای داشته باشند و زیر پرچم ولایت بیایند و با روحیه انقلابی و جهادگرانه مومنان از جان گذشته را به خود جذب کنند و نیروهای انقلابی را دلسرد و از ادارات بیرون نکنند. 

خطیب نمازجمعه تهران افزود: کسانی که مشکل گشای جنگ بودند همان ها مشکل گشای جنگ اقتصادی خواهند بود. 

حجت الاسلام صدیقی گفت: مسئولان باید در این مقطع مسائلی را در رأس امور قرار دهند از جمله بازگشت به توصیه های قرآنی، مشی پیامبر، ائمه اطهار و انبیاء زیرا آنها دائماً با مستکبران مقابله می کردند و عقب نشینی نکردند و از کفار اعراض کردند و از آنها نترسیدند.

او با بیان اینکه ما باید به حسبنا الله باور و به دینمان اعتقاد داشته باشیم، افزود: باید تکیه گاه مسئولان مملکت تقوا باشد زیرا خدا بن بست ها را با کلید تقوا، ولایت، توسل، کار و تلاش جهادگرانه و گذشتن از رفاه طلبی و اشرافیت باز می کند و اینهاست که می تواند این کشور را از کشورهای بزرگ از نظر علمی و اقتصادی جلوتر قرار بدهد.

 خطیب نماز جمعه تهران در ادامه گفت: در آستانه تشکیل دولت جدید و کابینه به رئیس جمهور قبل از آنکه رضای حزب یا گروهی را مدنظر قرار دهد یا کسی خود را طلبکار بداند می گویم  که ما بدهکار خداییم لذا بدهکاری خود را به خدا و شهدا در اولویت اول قرار دهد. 

حجت الاسلام صدیقی افزود: در معرفی کابینه افراد مؤمن، معتقد، باتقوا، ولایتمدار، بیرنگ، بی تعصب به جناح و متعصب به اعتقادات حقه و راه شهیدان را در نظر بگیرید و اگر غیر از این بود نمی توان به وحدت رسید و اعتماد مردم را جمع کرد.  

خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر دقت در معرفی وزاری علوم و آموزش و پرورش اظهار داشت: آقای رئیس جمهور؛ این دین، انقلاب، قرآن، عترت و جوان ها امانت است و کسانی را بگذارید که دغدغه دین، اخلاق، استقلال و پیشرفت امور در کشور را داشته باشند.

حجت الاسلام صدیقی در ادامه با اشاره به پیروزی های جدید حزب الله لبنان گفت: این پیروزی بعد از جنگ 33 روزه که اسرائیل غاصب طعم تلخ شکست را چشید و اسطوره شکست ناپذیری اش باطل شد، جزو پیروزی های استراتژیک بود و دماغ آمریکا، اسرائیل، عربستان و حامیان النصره به خاک مالیده شد.  

او گفت: مردم یمن در اوج گرفتاری اند اما مقاومت کرامت الهی است که به آنها داده شده است، آنها موشکی را با برد 1400 متر با نشانه گیری دقیق به هدف زدند. 

حجت الاسلام صدیقی افزود: این رویکرد جدیدی است، مقاومت زاینده و پیروزی از آن یمن و مقاومت است و آمریکا و اذنابش رو به افولند و به زودی شکست های دیگری خواهند خورد.  

گناهان، حجاب بین ما و خدا امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه خداوند در همه جا حضور دارد گفت: با انجام گناهان، رذایل اخلاقی، نسیان، غفلت و تعلقات دنیایی بین ما و خدا حجاب ایجاد کرده ایم.

 آیت الله صدیقی در خطبه اول نماز جمعه تهران به ادامه تفسیر سوره حمد پرداخت و گفت: در این هفته به فراز ایاک نعبد و ایاک نستعین رسیده ایم، چرا از غیبت به خطاب نمازگزار تغییر وضع می دهد؟

او گفت: در این آیه مسئله حضور حق تعالی است و اینکه او در همه جا حضور دارد در هر نجوایی و صحبت خصوصی خداوند حاضر و ناظر است.

 آیت الله صدیقی ادامه داد: اما ما محجوبیم، خودمان با انجام گناهان، رذایل اخلاقی، نسیان، غفلت و تعلقات دنیایی بین ما و خدا حجاب ایجاد کرده ایم، دنیا حواس ما را پرت کرده است.

او گفت: آدم مست متوجه نیست و هذیان می گوید و به اطراف توجه ندارد اما وقتی مستیش برطرف می شود خجالت می کشد، کسانی که مستی شهوت، ثروت و قدرت دارند نباید با این حال به نماز نزدیک شوند.  

امام جمعه موقت تهران با اشاره به جایگاه نماز افزود: انسان در هنگام نماز خواندن باید توجه و عطش پاکی داشته باشد.  وی افزود: عبادت به انسان یقین می دهد و یقین انسان را اهل شهود می کند.  

صدیقی ادامه داد: باید در نماز خود و تعلقات دنیایی را کنار گذاشت و خدابین شد.

او با اشاره به تفسیر صافی گفت: در این تفسیر ایاک نعبد را بدین گونه تفسیر نموده است که من غیر از تو نمی خواهم.  آیت الله صدیقی خاطرنشان کرد: وقتی انسان معرفت پیدا کند بالاتر از خدا چیزی نمی بیند.  

خطیب نماز جمعه با اشاره به چله حضرت موسی (س) به عنوان یکی از اعمال وارد شده در ماه ذی القعده توصیه کرد: در این ماه می توان با انجام این عمل بنا را بر ترک گناه بگذاریم و به تقوای اداری، بازاری، اجتماعی و خانوادگی را رعایت کنیم تا خدا به ما توجه کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°