همزیستی مسالمت آمیز نیاز امروز عراق است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:54 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۷۶۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
نماینده آیت الله سیستانی:
نماینده آیت الله سیستانی با تاکید بر نیاز امروز عراق بر همزیستی مسالمت آمیز بین احزاب و دیدگاه های مختلف، دو عامل «تکفیر» و «تاویل متون» را خطرناک و عامل خون ریزی توصیف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پایگاه اینترنتی السومریه نیوز عراق نوشت شیخ عبد المهدی کربلایی، نماینده (آیت الله) سیستانی امروز بر اهمیت حفظ روابط مشترک ملی و همزیستی مسالمت آمیز تاکید کرد و خواستار دوری از مسائلی شد که «تنفر و کینه» به وجود می آورد.
 
او همچنین هشدار داد: «تکفیر» دیگران و تاویل متون به گونه ای مغایر با مقصود آنها، مسائلی «خطرناک» است که به سبب آن، خون های زیادی ریخته شده است.
 
شیخ کربلایی در خطبه نماز جمعه امروز در کربلای معلی گفت: «روابط مشترک ملی و منافع عالی همه مسلمانان باید حفظ شود.»
 
او افزود: «واقعیت اوضاع به گونه ای است که همزیستی مسالمت آمیز یک امر ضروری است و باید نحوه تعامل با تکثرگرایی را بشناسیم، به طوری که جامعه در امان باشد.»
 
کربلایی گفت: «تعامل با چند حزبی باید با خردورزی، واقع گرایی و عدالت باشد.»
 
او افزود: «صاحب هر رای و تفکری حق دارد که از دیدگاه خود دفاع کند و برای قبولاندن آن به دیگران به روشی علمی تلاش کند، بدون آن که به عزت و کرامت مخالفان خود لطمه ای وارد کند و احساسات آنها را جریحه دار کند، که ممکن است به همزیستی مسالمت آمیز بین مردم یک کشور آسیب وارد کند.»
 
کربلائی خواستار «دوری از مسائلی شد که تنفر و کینه بین مردم به وجود می آورد.»
 
او همچنین هشدار داد: «از جمله مسائل خطرناکی که موجب ریخته شدن خون های زیادی شده است، تکفیر دیگران و تاویل متون به گونه ای مغایر با مقصود آنها است.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°