تکریم امام زاده ها عمل به منش آن بزرگواران است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:44 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۱۸۲۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
روی خط خبر؛
معاون فرهنگی-اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امام زادگان با هدف تبلیغ قران و دین اسلام به ایران هجرت کردند، جذب دل ها به سمت قران را بهترین عمل برای تکریم آن بزرگواران عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی با بیان اینکه فرزندان پیامبر و اهل بیت (س) در تمام سرزمین های اسلامی حضور داشتند، گفت: از دوران بنی امیه که ظلم و ستم حکام بر اولاد پیامبر بسیار شدید بود، فرزندان پیامبر در تمام بلاد اسلامی مورد ظلم و حتی پس از رحلتشان نیز در غربت بودند و به همین علت اینگونه به نظر می رسد که امام زادگان فقط در ایران وجود دارند، در حالیکه اینگونه نیست.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف افزود: اگرچه فرزندان پیامبر و امام زاده ها مورد توجه مردم بودند، اما خصومت حاکمان که حتی امروزه نیز وجود دارد، باعث گمنامی آنها شده است.
شرفخانی ادامه داد: در عربستان حتی مرقد امامان بزرگوار نیز مهجور است و در عراق، تا زنان حکومت صدام نیز اینگونه بود اما در سال های اخیر که مقامات عراقی به این امر توجه کرده اند، امام زاده های فراوانی شناسایی شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف با اشاره به ظلم و ستم بی اندازه حاکمان بنی امیه بر اهل بیت، به توصیه امامان به ویژه امام سجاد (ع) به فرزندانشان برای هجرت به ایران اشاره کرد و گفت: امام سجاد (ع) فرزند خودشان را به عنوان نماینده خود به ایران فرستادند و ایرانیان نیز بارها از ایشان دعوت می کردند.
حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی افزود: این هجرت فقط برای رهایی از ظلم و ستم حاکمان نبود و یک حرکت استراتژیک برای تبلیغ و بقای اسلام بود.
شرفخانی با اشاره به شناسایی8051 بقعه مربوط به مقبره امام زادگان (س) در کشور تصریح کرد: این امام زاده ها مربوط به اکنون نیست و قرن هاست که وجود دارند و مورد توجه مردم هستند.
او افزود: به برکت وجود همین بزرگواران است که ما شیعه و مسلمانیم و اگر می بینید که وهابیت از این امر عصبانی است و مدام علیه آنها تبلیغ می کند همین است و تمام تلاش آنها این است که این محبت از بین برود.
شرفخانی با یان اینکه امام زادگان با هدف تبلیغ قران و دین اسلام به ایران هجرت کردند، جذب دل ها به سمت قران را بهترین عمل برای تکریم آن بزرگواران عنوان کرد و افزود: هرکسی که وارد این اماکن می شود به فکر نماز و قران است و کسی هم که اینجا دفن شده، یک یکتا پرست واقعی است. 
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف با تاکید بر پرهیز از افراط و تفریط افزود: در زیارت ها نیز باید با حضور قلب به روش ها و رفتار و اخلاق و منش اهل بیت توجه کرد و عمل به آنها را خواست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°