خشم غرب از سیمرغ ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:08 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۸۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا با صدور بیانیه ای مشترک مدعی شدند: پرتاب موشک ماهواره بر ایران نقض قطعنامه 2231 محسوب می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این بیانیه که پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا آن را منتشر کرده، آمده است: ایران با شلیک موشک ماهواره بر سیمرغ در روز بیست و هفتم ژوئیه، بار دیگر نشان داد که فعالیت هایش با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد ناسازگار است. ما این اقدام را محکوم می کنیم.
این قطعنامه از ایران می خواهد از انجام دادن هر گونه فعالیتی خودداری کند که مرتبط با موشک های بالستیکی است که با قابلیت حمل تسلیحات هسته ای طراحی شده اند و از فن آوری هایی استفاده می کنند که به شدت با فن آوری های تولید موشک های بالستیک مرتبط هستند به ویژه با فن آوری های موشک های بالستیک قاره پیما.
این اقدام در پی شلیک های موشکی به سوریه در روز هجدهم ژوئن و آزمایش یک موشک بالستیک میان برد در روز چهارم ماه ژوئیه، انجام شد.
برنامه ایران برای توسعه موشک های بالستیک با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد ناسازگار است و تأثیری بی ثبات کننده در منطقه دارد. ما از ایران می خواهیم از شلیک هر گونه موشک بالستیک دیگر و فعالیت های مرتبط با آن خودداری کند. ما در حال نوشتن نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد در ارتباط با نگرانی هایمان هستیم. دولت های فرانسه، آلمان و انگلیس در حال بحث و تبادل نظر دو جانبه با ایران و مطرح کردن نگرانی های خود با این کشور هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°