اظهارات بقایی مجرمانه و موجب تشویش اذهان عمومی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:11 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۸۳۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: اظهارات حمید بقایی معاون رئیس جمهور سابق خلاف واقع است و این قبیل اظهارات ضمن وصف مجرمانه موجب تشویش اذهان عمومی و به نوعی تضعیف ارکان حاکمیتی نظام هم می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  به نقل از خبرگزاری میزان، ‌غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به این سوال که اتهامات جدید بقایی در افترا به قوه قضائیه و تشویش اذهان عمومی قابلیت تعقیب دارد یا خیر؟ اظهارکرد: حمید بقایی معاون رئیس جمهور سابق در مصاحبه خود ادعاهایی کرده و این ادعاها خلاف واقع و از مصادیق نشر اکاذیب و اهانت به دستگاه قضایی است.
وی افزود: قطعا این قبیل اظهارات خلاف واقع، علاوه بر داشتن وصف مجرمانه موجبات تشویش اذهان عمومی و به نوعی تضعیف ارکان حاکمیتی نظام است.
اسماعیلی تصریح کرد: افرادی که به واسطه اعمال مجرمانه تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار می گیرند بعضا مبادرت به بیان این قبیل ادعاهای غیر واقعی می کنند که در برابر تمامی اعمال و رفتار و سخنان خود باید هم در نزد مراجع قضایی و هم افکار عمومی پاسخگو باشند.
رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به بازدید سفرای خارجی مقیم ایران از زندان اوین گفت: جمعی از این سفرا در پایان بازدید مصاحبه هایی انجام دادند و وضع مناسب زندان اوین، برخورد مناسب، غذا و امکانات مختلفی را که در حوزه های مختلف برای زندانیان درنظر گرفته شده است تایید کردند.
وی افزود: این افراد که به نوعی ادعاهایی هم در زمینه خدمتگزاری به نظام و جامعه دارند اظهاراتشان خلاف واقع است که این امر موجبات تشویش اذهان عمومی می شود؛ دستگاه قضایی نمی تواند به این موضوعات بی تفاوت باشد قطعا از ناحیه دادسرا اقدامات لازم انجام خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°