عکس العمل ایران در برابر کارشکنی های آمریکا تند خواهد بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:41 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۸۶۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
معاون اول رئیس جمهور:
معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: اگر هیئت نظارت بر برجام تشخیص دهد که اقدام طرف مقابل خلاف برجام است، جمهوری اسلامی ایران عکس العمل تندی نشان خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اسحاق جهانگیری در نشست مشترک اعضای شورای ملی گفتگوی دولت و بخش خصوصی، دولت جدید آمریکا را جریان جدیدی با رویکرد تندتر از دولت پیشین این کشور خواند و افزود: دولت آمریکا با اقداماتی در صدد ایجاد شرایط مخاطره آمیزی علیه جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: آنها با اهدافی جدید به دنبال این هستند که در فضای بین المللی ایران را ناقض برجام جا بیاندازند و اجماعی میان کشورهای 1+5 و سایر کشورها علیه ایران به وجود آورند که البته تا کنون موفق نشده اند.
معاون اول رئیس جمهور گفت: آمریکا به دنبال این است که فضای کشورمان را برای فعالیت و سرمایه‌گذاری نامطمئن و ریسک پذیر نشان دهد.
وی تصریح کرد: ما درباره برجام در داخل کشور و در شورای‌عالی امنیت ملی تصمیمی اجماعی گرفتیم.
جهانگیری با اشاره به ترکیب شورای عالی امنیت ملی کشورمان و حضور سران قوا و نیروهای مسلح در این شورا، افزود: مصوبات این شورا پس از تایید مقام معظم رهبری اجرا می شود.
وی ادامه داد: در شورای عالی امنیت ملی تصمیم بر این شد که هیئت نظارت بر اجرای برجام تشکیل شود که ترکیب آن نیز مشخص است.
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر هیئت نظارت بر برجام تشخیص دهد که اقدام طرف مقابل خلاف برجام است، جمهوری اسلامی ایران عکس العمل تندی نشان خواهد داد.
جهانگیری گفت: ایران تاکنون نیز نشان داده است که در مقابل اینگونه حرکات تهدیدآمیز نه تنها عقب نشینی نمی کند بلکه اقدامی تندتر و یا متناسب انجام می دهد.
وی افزود: در خصوص برجام باید بگذاریم روال قانونی طی شود.
معاون اول رئیس جمهور همچنین در خصوص فضای برجام نیز گفت: آنها کُری می خوانند که ایران برای سرمایه گذاری فضایی پرریسک دارد لذا ما هم می خواهیم که عکس العمل نشان دهیم.
وی خاطرنشان کرد: ما باید این طراحی دشمن را شکست دهیم نه اینکه در جایی با آنها هم صدا شویم، بلکه باید به طرف مقابل اطمینان دهیم که کشور ما برای سرمایه‌گذاری مطمئن است.
جهانگیری با تاکید بر موضوع توافق بر سر مسائل محوری کشور میان تمامی مسئولان، گفت: پس از حصول توافق و تفاهم، موضوع اصلی دیگر مسئولیت پذیری برای ورود به این حوزه است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°