قاضی عسکر: رغبت به زیارت در کشور افزایش یافته است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:50 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۱۸۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: رغبت به زیارت در کشور روز به روز درحال افزایش است لذا باید گام های جدی تری دراین حوزه برداشته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار محمد جواد دانشیار مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت شمسا (شرکت مرکزی دفاترخدمات زیارتی سراسر ایران) با او در سخنانی برضرورت مدیریت علمی و رفع نواقص گذشته تاکید و افزود: مردم سازمان حج و زیارت را بعنوان یک مجموعه مورد اعتماد پذیرفته اند و این را بعنوان یک سرمایه بزرگ باید حفظ کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نماینده ولی فقیه درادامه خواستار بررسی شرایط برای اقامت دو شب زائران ایرانی در کاظمین و یا بغداد شد و گفت: راه اندازی پکیج های مختلف اعزام در بازه های زمانی و اطلاع رسانی و تبلیغ در خصوص بسته های چند منظوره ضرورت دارد.
 
او افزود: درسفرهای عتبات عالیات باید تمام نقاط ابهام برطرف و راه های خدمت رسانی بیشتر به زائران با سرعت شناسایی و عملیاتی شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر یکی از ضعف های مدیریتی در کشور را وجود فاصله میان تصمیم و اجرا دانست و گفت: این ضعف درجامعه ما وجود دارد که وقتی تصمیمی اتخاذ می شود تازه ایرادگیری ها شروع می شود درصورتی که اشکال و ایراد مربوط به قبل از تصمیم گیری است و پس از اتخاذ تصمیم، باید با توکل به خدا کار را اجرا کرد.
 
او افزود: روند اصلاحی در همه امور باید سرعت گیرد و دربرنامه ها و کارها متناسب با مصلحت عموم زائران اولویت داده شود.
 
نماینده ولی فقیه دربخش دیگری از سخنان خود بر لزوم برنامه ریزی مدون و دقیق برای سفر توام با سلامت و بازگشت رضایتمندانه پاک زائران عراقی به ایران را یادآور و خواستار استفاده و بومی سازی تجربه های گردشگری در دنیا در حوزه حج و زیارت گردید.
 
او با اشاره به اینکه هیئت مدیره کنونی شمسا جمع خوبی است و مدیرعامل این شرکت نیز فردی با تجربه و با اخلاص است، گفت: امیدواریم با استفاده از نیروهای توانمند شاهد تحول جدی در فعالیت های بهتر شمسا باشیم.
 
برپایه این گزارش درابتدای این دیدار دانشیار مدیرعامل شرکت شمسا از برنامه های این شرکت درخصوص استفاده ازهتل های جدید برای اسکان زائران، پخت متمرکز در آشپزخانه های بزرگ، ارتقاء سطح بهداشت و نظارت مستمر بر کیفیت خدمات ارائه شده به زائران گزارشی ارائه کرد.
 
او گفت: با همکاری عتبه ها دربحث حمل و نقل زائران از برخی هتل ها به حرم های مطهر تسهیلاتی فراهم شده که در حال توسعه است و در کاظمین نیز برای انتقال زائران ازهتل به فرودگاه بغداد امکانات خوبی ایجاد شده که موجب صرفه جویی دو ساعته دراین مسیر شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°