نارضایتی مردم از نحوه برخوردها در دستگاه های مختلف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:05 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۱۹۰۵
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
دادستان کل کشور خبر داد:
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری گفت: بسیاری از مردم از نحوه برخورد در دستگاه‌های مختلف راضی نیستند این درحالیست که حفظ کرامت ارباب رجوع در دستگاه‌های مختلف لازم و ضروری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  دادستان کل کشور حفظ کرامت ارباب رجوع را در دستگاه‌های مختلف اجرایی، قضایی، شهرداری‌ها، شوراها و تمامی مراکزی که با مردم سر و کار دارند، لازم و ضروری اعلام کرد و گفت: آسیب شناسی‌ها و بررسی گزارش ها نشان می دهد که متاسفانه بسیاری از مراجعه کنندگان از نحوه برخورد در برخی از دستگاه‌ها اعم از دولتی، قضایی و نهادهایی مانند شوراها و شهرداری‌ها راضی نیستند.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در مراسم تودیع و معارفه معاون قضایی دادستان کل در مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر حفظ  شان و کرامت مردم در نظام اسلامی گفت: مردم حقیقتا ولی نعمت ما هستند و اگر حاکمیت از مردم جدا شود هیچ ندارد.

منتظری با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) در خصوص لزوم محبت و توجه به کرامت مردم افزود: امام رضا(ع) می فرماید که التودد الی الناس نصف العقل یعنی مهربانی و محبت به مردم نیمی از خردمندی است که نشانگر اهمیت احترام و کرامت گذاشتن به مردم در جامعه اسلامی است.

او گفت: تجربه نشان داده است که اگر با مردم از در دوستی و محبت وارد شوید و با آنها به خوبی صحبت کنید حتی اگر ذی حق هم نباشند با رضایت دادگاه ها و نهادهای اجرایی را ترک می کنند.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه معضل مواد مخدر موجب آسیب های فراوان می شود افزود: دادستانی کل کشور هم، می تواند و هم باید، نقش بیشتر و تاثیر گذارتری در زمینه مقابله با مواد مخدر و اصلاح قوانین آن داشته باشد و در این راه البته آماده همکاری بیشتر و نزدیک تر با ستاد کل مبارزه با مواد مخدر است.

او در ادامه گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر هم می توانست و می تواند بهتر از گذشته کار کند و البته ما منکر زحمات آنها نیستیم و اگر انتقادی هم از مجموعه این ستاد و دیگر ستادها می کنیم به منظور بهبود امور است.

منتظری در پایان با تاکید بر اینکه دادستانی کل کشور با کمبود نیرو و امکانات مواجه است افزود: با این حال در حد امکان و توان تلاش می کنیم و از جمله در بخش نظارت بر عملکرد دادسراها در کنار نظارت های دوره ای حضوری، نظارت های سیستمی را به جریان انداخته ایم و در حال تکمیل آن هستیم.

در این جلسه از زحمات محمد مهدی چراغیان معاون سابق دادستان کل کشور در مبارزه با مواد مخدر تقدیر و سعید عمرانی به عنوان معاون جدید در این بخش معرفی شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°