بیانیه مجمع جهانی اهل بیت در واکنش به جنایات آل سعود در العوامیه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:39 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۹۱۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
مجمع جهاني اهل بيت عليه السلام در واكنش به جنايات مداوم رژيم سفاك آل سعود در منطقه شيعه نشين "العوامية" بيانيه اي صادر كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومي مجمع جهاني اهل بيت عليهم السلام؛ متن كامل اين بيانيه به اين شرح  است:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
إِنَّ فِرعَوْنَ عَلَا فِي الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِيَعًا يَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِنهُم يُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُم وَيَستَحيِي نِسَاءَهُم إِنَّهُ كَانَ مِنَ الْمُفسِدِين. (القصص: 4)
 
اخبار تأسف بار تداوم ظلم و جنايت رژيم ديكتاتور و سفاك آل سعود در حق مردم مسلمان و پيرو اهل بيت(ع) شهر "العوامية" در شرق عربستان اين روزها در هياهوي رسانه هاي دنيا مسكوت مانده و جوامع بين المللي و سازمان هاي حقوق بشري در سايه تداوم سكوت و انفعال اين فرصت را به اين رژيم خونخوار داده است تا بر تداوم و افزايش حملات نظامي و امنيتي خود عليه اين مردم مظلوم و بي پناه افزايش دهد.
 
كشته شدن ده ها نفر از جوانان معترض كه از حقوق مدني خود دفاع كردند، ويران كردن منازل مردم با موشك و خمپاره و تخريب زيرساخت هاي مسكوني آنها، مساجد و حسينيه ها، بازارها و اماكن تجاري با استفاده از خودروهاي زرهي و برقراري ممنوعيت رفت و آمد شبانه و دستگيري صدها نفر از مردم؛ نمونه هايي از ددمنشي اين رژيم عليه شهروندان خود در شهر العواميه است.
 
برخي خبرگزاري­ها از وسعت تخريب هاي ناشي از وحشي­گري و خشونت آل سعود گزارش داده اند و آن را با حجم وسيع خرابي ها عوامل تكفيري و تروريسم در سوريه و يمن مقايسه مي كنند.
 
اين مسأله نشان مي دهد كه اين رژيم به بهانه دستگيري چند جوان مبارز، در صدد تسويه حساب قومي - مذهبي و سركوب خواسته هاي به حق مردم اين منطقه است.
 
مجمع جهاني اهل بيت(ع) ضمن محكوم كردن اقدامات سركوب گرايانه و ددمنشانه رژيم آل سعود و تجاوز آشكار به آزادي ها وحقوق مدني و ديني شهروندان، از سياست هاي دوگانه حقوق بشري غرب در قبال اين رژيم مستبد بشدت متأسف و گله مند است، زيرا اين رژيم علاوه بر سركوب ملت خود بيش از دو سال است كه كشور يمن را آماج همه جانبه حملات قرار داده و علاوه بر بمباران تمامي زير ساخت هاي اقتصادي، اقدام به كشتن و آوارگي هزاران نفر در اين كشور كرده است و از طرفي از گروه هاي ترويستي و تكفيري در سوريه و عراق حمايت تسليحاتي و مالي مي كند.
 
مجمع جهاني اهل بيت(ع) در اين شرايط حساس و بحراني، از همه علماي اعلام و خطباي مساجد و حقوقدانان و فرهيختگان جهان مي خواهد تا نسبت به اين حوادث دردناك و فاجعه آميز واكنش مناسب نشان داده و اقداماتي جدي و مؤثر در افشا و جلوگيري از ادامه اين جنايات توسط رژيم آل سعود و متحدانش برداشته و به هر وسيله مناسب سازمان هاي بين المللي و حقوق بشري را نسبت به وظايف و مسؤوليت­هاي خود آگاه كرده تا اقدامات حقوقي و قانوني را جهت محكوم كردن اين جنايات و مجازات عاملان در دادگاه هاي بين المللي اتخاذ كنند.
 
وَ سَيَعلَمُ الَّذينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُون. (الشعراء: 227)
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°